Diskuze a otázky - Hromadný postup spotřebitelů proti bankám

úvodní strana | aktualizovat | dolů

uživatel eliminován | 29. 01. 2013, 00:48:35 |

Máte úvěr u banky ?
Třeba spotřebitelský úvěr či hypotéku ?
A platíte poplatky za "vedení úvěrového účtu" ?
Za vedení účtu, který nemůžete ani nepotřebujete nijak využívat ?
Platíte 150 - 200 Kč každý měsíc za nic ?
Německý soud rozhodl, že dle Evropského práva je to nezákonné...
(dokonce nařídil i vrácení poplatků za uplynulé 4 roky)...

Právo EU je závazné i u nás ...

takže pokud chcete, můžete se připojit k "hromadné žalobě" i v ČR
(píši to v uvozovkách, náš právní systém neumožňuje přímo hromadné žaloby).

Informace i registrace zde:
http://www.bankovnipoplatky.com/hromadne-vymahani-poplatku

reagovat

Vadí vám bankovní poplatky ?

V anketě hlasovalo celkem 6 uživatelů

V diskuzi je 107 příspěvků a shlédlo ji 2422 uživatelů .

předchozí | 0 | 30 | 60 | 90 | další

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen(a).

Dick_Hard

Dick_Hard | 11. 02. 2013, 13:39:32 | více příspěvků | napsat uživateli

prdat mrdel

Adelmus

Adelmus | 11. 02. 2013, 13:25:40 | více příspěvků | napsat uživateli

> Brunista

a budu rád, když mě vyvedeš z omylu, ale myslim, že "kapitálová přiměřenost" je poměr kapitálu dané banky a k poměru financí, které má banka mezi věřiteli, nebo v cených papírech a pod. zatímco "povinná míra rezerv", jsou peníze, který musí každá banka povině držet na učtě čnb. a ani jeden z těch pojmů mi nepřijde nesmyslný, přestože neumím ani jeden z nich přesně a možná ani správně definovat.

Adelmus

Adelmus | 11. 02. 2013, 12:42:24 | více příspěvků | napsat uživateli

> Brunista Inflaci vnímám jen jako nutnej důsledek systému. Že nebýt věcí, kterým prý nerozumím, bylo by znehodnocování měny špatnou věcí, na tom bych se snad shodnul s každým. Ale když ekonomové říkají, že taková míra infalce je zdravá, nezbývá mi než věřit, a trochu mě to utvrzuje v přesvědčení, že ten systém je nemocnej.!617!
Tudíž řízení míry inflace čnb, vnímám jen jako jeden z nástrojů k udržení co nejdelšího období stability ( ovšem v systému, kterej trvalou stabilitu v principu neumožňuje. ) !1363!

Adelmus

Adelmus | 11. 02. 2013, 12:15:24 | více příspěvků | napsat uživateli

> mar.io se mi s tebou těžko povídá, protože mám evidentně nějaký mentální blok, bránící mi rozumět ti. !617!

co to znamená " ..kdyz banka vytvari nove penize, tak to musi byt stylem ma dati, dal." ? Styl má dáti, dal ? Co to znamená ? !1217!
Tvrzení, že u náš stejně vlastně opravdové investiční bankovnictví není je argument možná pravdivý, ale pro náš spor scestný, protože teď lhostejný, jestli tu něco je, nebo není, ale je-li to slučitelný s obyčejnou spravedlností. Ad absurdum - přece bychom nerelativizovali špatnost vraždy, kdyby se ( na čas ) přestalo vraždit. ( Naštěstí na tom, že vraždit by se nemělo panuje snad mezi námi shoda... !617!)
A to, že můj zůstatek z běžnýho účtu by se stejně k honění prachů bance nehodil, že se k tomu hodí jiné peníze, nevím které ? Jaké má banka zdroje peněz, krom počátečního kapitálu, při vstupu na trh a vklady klientů ? A termínované vklady, nebo jakékoliv jiné formy financí vložené do banky bez neomezené možnosti s nimi dál kdykoliv libovolně nakládat, tvoří opravdu tak velký podíl všech financí, aby peníze z jakýchkoliv jiných vkladů jen leželi v bankovních trezorech ?
Navíc - i pokud by tak velký objem peněz byl skutečně vázán bezpečně v bankách, nevyvrací to nijak ( spíš naopak ) obavu, kolikanásobně se jediná koruna znásobí. Řekněme, že nějaký obchodní dům si na bankovním účtu bude tvořit rezervy, na účtu s omezenou možností výběru ( ať už se to správně jmenuje jakoliv ). Banka tudíž s těmi pěnězi může celkem volně disponovat a tak se nějakému podniku si dostane úvěru, podnik většinu financí utratí za modernizaci a ony peníze jsou záhy vloženy firmou provádějící modernizaci na jiný účet ( s omezenou možností výběru - ať už se to správně jmenuje jakoliv ), u stejné banky a vzápětí opět poskytnuty jinému podniku na ůvěr. A teď s čim mám problém - ona neustále recyklovaná suma peněz odpovídá práci vykonané prvním vkladatelem, tedy obchodním domem. Pokud ale tyhle realné peníze odpovídají práci obchodního domu a jsou poskytnuty na realizaci modernizace podniku, nejsou žádné realně existující peníze pro firmu provádějící realizaci. Jediný způsob, jak je firma může dostat, je buď počkat, až se odpovídající hodnota vytvoří, nebo nechat banku uplatnit princip, kdy se z hotových peněz udělá něco rovno odvedené práci. Kterou ovšem banka není schopna odvést, protože banka vytváří jen peníze, a protože ty mají hodnotu jen odpovídají-li nějaké odvedené práci ale samy o sobě hodnotou nejsou, vytváří ekonomika více práce, než prostředků na její zaplacení, čímž otvírá již jako mantru opakovaný prostor pro krizi. Kterou samozřejmě pociťují nejhůř ti lidé, kteří na tom systému neumí vydělat. Copak to nevnímáš jako nespravedlnost ? Nebo něco chápu špatně ? A dokázal by ses vyvarovat výrazů a obratů, kterým mě má finanční negramotnost brání porozumět ?

uživatel eliminován | 10. 02. 2013, 12:10:09

> mar.io

tobě nevadí, že koruna oslabuje !1266!?

uživatel eliminován | 10. 02. 2013, 10:42:18

> mar.io

A pamatuju i časy, kdy mohly banky bez jakéhokoliv souhlasu, předchozího upozornění a možnosti odstoupení od smlouvy měnit i úrokové sazby úvěrů ... a taky to dělaly ... ale tahle doba už je naštěstí dávno za námi...bylo to tak v době, kdy se rozdělovalo československo...

uživatel eliminován | 10. 02. 2013, 10:38:08

> mar.io

Jistěže (čtu smluvní podmínky) - skoro bych řekl, že nemám nic lepšího na práci, než každý týden kontrolovat smluvní podmínky všeho, co jsem kdy podepsal - když je protistrana může bez upozornění kdykoliv změnit...!2!

A jestli znám konkrétní případ? Znám jich fůru...

Nedávno jsem třeba chtěl ukončit smlouvu o povinném ručení (a přejít ke konkurenční pojišťovně) - a v té původní mi s úsměvem oznámili, že výpovědní lhůta je snad jeden rok (už nevím přesně) - a že je na to dokonce zákon, který to NAŘÍZUJE !2!

Jak vůbec může někdo takovouhle věc dopustit? Co má tohle společného s volným trhem ?

Jasně, když je člověk dostatečně chytrej, najde si (zrovna v tomhle případě) způsob, jak smlouvu nakonec vypovědět ... ale většina lidí nad tím mávne rukou a zůstanou tam, kde jsou...


A můžu ti uvést spousty dalších případů, dělají to téměř všechny tyhle velké instituce - banky, dodavatelé plynu a elektřiny, mobilní operátoři, pojišťovny atd...

A s tvojí ekonomií to vůbec nesouvisí...je to jen oblbování lidí ... a nezapomeň, že pro většinu lidí jsou to vlastně okrajové věci, které by měly normálně fungovat, aby se tím člověk nemusel moc zabývat...a né, aby si, když si chce zatopit, musel najmout právníka !2!

.eXe.

.eXe. | 10. 02. 2013, 09:02:50 | více příspěvků | napsat uživateli

> mar.io
jo a ještě něco, on sice žalobu podal a banka vycouvala, a "domluvili se", ale právě tim vzniknul "precedent" - banky uznala, že to vybíraj neprávem

.eXe.

.eXe. | 10. 02. 2013, 08:54:01 | více příspěvků | napsat uživateli

> mar.io
sledovat Suchara bys hlavně protože je vtipnej

Adelmus

Adelmus | 10. 02. 2013, 08:40:38 | více příspěvků | napsat uživateli

> mar.io Já se vám budu věnovat pozděj, ale něco musim hned :

z toho co jsme si tu napsali mi rozhodně nevychazi, že to, co ty nazývam "protihodnotou" by se dalo nazvat úrokem!!! protože peníze dle mě musí vyjadřovat nějakou skutečnou hodnotu, odvedenou práci, vykonanou službu, vyrobenou věc, nesmí být hodnotou jen samy o sobě. Pokud tomu tak je ( a je ), jsme u opět u vytvoření prostoru pro vznik krize. To jsme se nikam neposunuli, jen to nazýváme jinak.

Abych to definoval ještě líp, tvrdím, že hotový peníze nemůžou být nabízený jako služba, nebo výrobek, protože peníze samy o sobě povahu výrobku nebo služby nemají, slouží jen k vyjádření hmatatelných hodnot a samy o sobě, bez možnosti je směnovat za služby a výrobky jsou zceka bezcené. To o ničem, za co se dají směňovat neplatí.

mar.io

mar.io | 10. 02. 2013, 08:05:24 | více příspěvků | napsat uživateli

> Brunista: Ja osobne se asi vic bojim toho, co cnb nedela. V soucasny dobe svymi rozhodnutimi ten stav pouze kopiruje, misto toho, aby ty k*rvicce, stesticku slo naproti.) Takovej, tusim, hampl chtel aspon rozhazovat oknem hypoteky zadarmo. Noa a o oslabovani koruny nemluve, to by mi taky pomohlo.) tak uvidime za pul roku
Co je to za otazku? A bude v ni pivo??
(pravo zdrzeni se odpovedi samozrejme stale plati)

mar.io

mar.io | 10. 02. 2013, 07:46:12 | více příspěvků | napsat uživateli

> Adelmus, vratim se k tomu, cos napsal: """...Pokud banka tenhle přirozenej oběh financí obejde, dostávají se tak do oběhu peníze, které nemají adekvátní protihodnotu v mé odvedené práci. Čímž se vytváří prostor pro vznik krize."

z toho co jsme si tu napsali vychazi, ze to, co ty nazyvas "protihodnout" by se dalo nazvat urokem... kde s cim vesti praci/rizikovosti, jeho vyse stoupa.
Dale jsme si take oskatulkovali, v jakych ohledech se da s podobne nove vytvorenymi penezi nakladat. V principu se takove "Tve*" penize vraceni opet do ekonomiky, pres vsemozne uverovani

To co ty placas dohromady jsou ale penize z investicniho bankovnictvi - coz s tvym beznym uctem nema nic spolecneho. Tyto operace pri spatnem risk managementu muzou ohrozit zdravi cele banky
V tehlech divizich se casto vytvareji nove emise penez, ktere nesou i nulovy urok - jde o specifikum technickeho vyporadani (T+1; T+2; T+3), v zavislosti na trhu. V praxi jde o realizovanou pozici behem jednoho dne.
pak jsou ve hre jeste nektere centralni banky s overnight sazbami blizkym nule, nebo aktualni vyse liboru

jak vidis, duvodu na nepouziti "Tvych*" penez k "vytvareni bublin" je dost - z principu jsou totiz "Tve*" penize daleko "rizikovejsi" - nesou vyssi obecny urok

Muzeme ale spekulovat, co opravdu stalo za zrodem krize a kdy uz vlastne zacala
_______________________________
* "Tve/Tvych" - ve skutecnosti o zadne tve penize nejde, to uz si snad pochopil

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 22:40:13

> mar.io

hele pořád jsi mi ne opověděl na jednu otázku, nebo snad nemůžeš?

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 22:38:53

> mar.io

no já si myslím, že M0 je v současné době exogenní a ostatní jsou endogenní dokud z nich čnb neudělá endogenní a pak nás pánbůh ochraňuj...

mar.io

mar.io | 9. 02. 2013, 22:37:13 | více příspěvků | napsat uživateli

> Brunista: obecne, kdyz na penize nabalis urok, jsou endogenni. Ta situace ale dnes neni tak ruzova a brzy i my pozname, co jsou to nulove sazby. Tve vzkazy si ctu pravidelne pred spanim, a rano cekam, ze se probudim jako ty. Ale porad nic... tak treba az s tim poslednim, ktery jsem jeste necetl

> Byl_sem_M-Cristiane: a ja mam zase pocit, ze ty si vytvaris situace, ve kterych mas zakonite pravdu pouze ty !58!
Nebo mas i konkretni pripad??? A co smluvni podminky, ctes? A na jake obdobi smlouvy uzaviras, ze znis tak tragicky?

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 21:47:33

> mar.io

Ad plyn - tvá odpověď vůbec nedává smysl ...

a ono "smlouvu vypovědět s penále" .... jak ji chceš vypovědět, když to prostě nejde ? Oni ti ji prostě neukončí, pořád ti budou posílat faktury za odebraný plyn a paušál ... a když je nezaplatíš, tak to prodaj nějakým ruským vymahačům a je s tebou ámen...

Mám takový pocit, že jsi ještě neměl možnost přičichnout ke skutečnému životu !2!

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 21:44:33

> mar.io
...ad poplatek za zruseni uctu:
to mi prijde jako spis poplatek z podstaty, nez z braneni konkurenci - ta vyse asi nebude nijak zavratna. ...

Může být závratná libovolně, pokud je to jen na libovůli banky...

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 21:42:51

> mar.io

Ano, vztah je laxní ... a jsi to ty, kdo se skepticky stavíš ke snahám o zrušení poplatků ... čili ty sám nás nabádáš k laxnosti !2!

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 21:33:01

> mar.io

jo četli jsi mé vzkazy?!2!

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 21:27:43

> mar.io
tak třeba m0,m1,m2,l pro ČR stará definice peněžní zásoby dle ČNB

m1,m2,m3, nová definice peněžní zásoby pro ČR,
m1,m2,m3 pro eurozónu

mar.io

mar.io | 9. 02. 2013, 21:22:17 | více příspěvků | napsat uživateli

> Brunista: no... a o jakych penezich a kde se bavime? nektere penize maji svou podstatu, jine jsou jen jiny derivat dluhu

mar.io

mar.io | 9. 02. 2013, 21:11:03 | více příspěvků | napsat uživateli

> Byl_sem_M-Cristiane, ad poplatek za zruseni uctu:
to mi prijde jako spis poplatek z podstaty, nez z braneni konkurenci - ta vyse asi nebude nijak zavratna.
To je spis takovy dusledek nasi letargicky povahy. Virtualni banky sice pribyly, ale nezpusobily zadny vetsi pruvan...
Naopak u telefonich operatoru se tento problem nijak neprojevil, jelikoz s prenesenim cisla ho na sebe vzal konkurent.
Proste vztah ceskeho obcana k bankam je laxni... a je otazka, jestli to vychazi pouze z te (ne)gramotnosti, nebo nasi povahy

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 21:05:19

> mar.io

hele rozlišuješ mezi exogenními a endogenními penězi.?

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 20:55:18

> Adelmus

hele a jak pohlížíš na inflaci? ČNB podporu 2-3% míru inflace ročně

mar.io

mar.io | 9. 02. 2013, 20:51:19 | více příspěvků | napsat uživateli

> Adelmus: tak ja taky znovu.. kdyz banka vytvari nove penize, tak to musi byt stylem ma dati, dal. A pokud jde o nejakej tvuj zustatek na beznym uctu, tak se s nim asi nebudou honit penize... natoz treba v nejakych derivatovych pozicich... to je spis u terminovanych vkladu, ci primo penez k tomu urcenych, ale i tak to pujde do neceho jistejsiho (v cechach zadne investicni bankovnictvi, tak jak si ho predstavujes, neexistuje)... tedy, opakuji, kdyz uz... takze nejaky pokl. poukazky... tzn. financujes schodkove nakladani statu... tak mozna by ses mel spise zasadit, aby se stat takto nechoval... ale to jen v tom pripade, kdyz takove penize dokazes identifikovat.
Zkus se tedy jeste jednou zamyslet nad tim prikladem s druzstevnim bydlenim.

mar.io

mar.io | 9. 02. 2013, 20:39:58 | více příspěvků | napsat uživateli

> Byl_sem_M-Cristiane, ad komodity:
neco podobneho panuje v soucasne EU, kdy diky dlouhodobym kontraktum na plyn. Cena kterou platime neodpovida thu... byly tak 2 moznosti... smlouvu vypovedet s penale, nebo se pokusit najit kompromis. Na ktery se pozdeji pristoupilo.

tim chci rict, ze pokud se objevi situace, ktera nebude odpovidat realite, ci nasim predstavam, mame stejene moznosti... nevim o jaky trh ti momentalne jde, ale v tom co jsi vyjmenoval mi prijde dostatecne liberalizovany.

> Brunista: tak to teda nevim, co vi? Proboha, snad do toho nechce tahat politiku
.

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 20:39:36

> Adelmus

no trochu si pleteš nesmyslné pojmy jako je "kapitálová přiměřenost" s pojmem "povinná míra rezerv", ale budiž já ti asi rozumí, co jsi chtěl říci. Hele a kdyby byla v tom tvém pojetí povinná míra rezerv 100%, tak z čeho by pak vytvářeli ten zisk?

Adelmus

Adelmus | 9. 02. 2013, 20:30:53 | více příspěvků | napsat uživateli

> Brunista já si nemyslím, že to je aplikovatelný řešení a jistě by mi mario uvedl mnoho důvodů, proč by to nešlo, ale čistě teoreticky se nabízí řešení. nařídit bankám držení kapitálové přiměřenosti ne na dnešních 10-15% ale na stu procentech. Přirozeně ne rázem hned, ale o to nejde. Jde o to, že banky by mohly půjčovat jen ze zisku. tím tomu zabráníš. :)

uživatel eliminován | 9. 02. 2013, 20:26:01

> Adelmus

hele a jak chceš zabránit tomu multiplikačnímu efektu?

Adelmus

Adelmus | 9. 02. 2013, 20:20:25 | více příspěvků | napsat uživateli

> Byl_sem_M-Cristiane

jakej ? věcnej, neosobní... !617!
nech to plavat. !1302!

> mar.io tak znova :

"...Pokud banka tenhle přirozenej oběh financí obejde, dostávají se tak do oběhu peníze, které nemají adekvátní protihodnotu v mé odvedené práci. Čímž se vytváří prostor pro vznik krize." Kdybych věřil, že multiplikace depozit není moje starost, měl bych dnes účet a vůbec bychom tu spolu na tohle téma nedistkutovali.

předchozí | 0 | 30 | 60 | 90 | další


Přihlášení
 
@libimseti.cz

registrovat se

Klíčová slova

poplatekúctaúvěrvedeníroksoudspotřebitelsystémžalobauvozovkaprimohypotékaměsícpravápostupprávo

Podobná témata

Moje témata

Pro zobrazení tvých diskuzí se musíš přihlásit.

Oblíbená témata

Pro zobrazení tvých oblíbených témat se musíš přihlásit.

k obsahu ↑