Diskuze a otázky - Kouření...(žádný sexualni tema)

úvodní strana | aktualizovat | dolů

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 20:12:52 |

Chci se vás zeptat...jetu někdo kdo kouří ale nechce přestat?..Víte znam nespočet lidí který kouřej i já kouřim (cigarety pro ty hloupejsi) a všichni řikaj že chtěj ořestat nebo coy daly zato aby tošlo samo od sebe..tak prořč kouříme?..Kua existuje vůbec někdo kdo kouří a přestat vůbec nechce i kdyby muto šlo zedne na den?...ale nelžete--myslim vážně..přemejšlejte než napíšete že přestat nechceete protože ste rádi zato že kouříte

reagovat

V diskuzi je 101 příspěvků a shlédlo ji 842 uživatelů .

předchozí | 0 | 30 | 60 | 90 | další

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen(a).

uživatel eliminován | 4. 07. 2009, 10:02:13

také slohovky !449!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:22:07

Myslim si, že bych dokázal přestat. Ale když člověk opravdu chce, přestane nehledě na povahu. Já jsem zjistil, že nechci přestat. Nihilismus je mi vlastní (komu není v devatenácti) a tak mě smrt neděsí. Nemám proč bych přestával

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:19:49

Nemam duvod prestat kourit. Zbejva mi neco okolo 10ti let zivota, ikdybych zil podle zdrave vyzivy apod. Tak neni trosku jedno, jestli zaklepu ted, nebo "za chvilku"? Rodina se me kvuli mejm vyvojovejm vadam zrekla (krome jednoho z brachu), tak proc se tu mam mordovat dalsi roky navic? Takhle si aspon ten "zivot" uziju tak jak sam chci...

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:09:10

Já sem přestala ze dne na den...!1107!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:08:48

Kromě toho dlouhodobé kouření tabáku způsobuje mnoho zdravotních potíží a poškození, uvádí se, že nemoci z kouření způsobují více předčasných úmrtí než dopravní nehody, sebevraždy, zločiny, užívání nelegálních drog a AIDS dohromady. Jednou z nejzávažnějších chorob, u kterých existuje souvislost s kouřením, je rakovina plic. Ze studií vyplývá, že kuřák, který vykouří 14 cigaret denně, je osmkrát více ohrožen rakovinou plic než nekuřák, u kuřáka, který vykouří 25 cigaret denně, je riziko pětadvacetkrát vyšší. Vzhledem k tomu, že rakovina plic může existovat v organismu již mnoho let předtím, než se projeví její příznaky, nemůže se vyloučit riziko jejího vzniku, ani když kuřák přestane kouřit. Podle amerických výzkumů jsou bývalí mírní kuřáci po 10 až 15 letech vystaveni jen mírně zvýšenému riziku vzniku rakoviny než nekuřáci. Další z vážných onemocnění je rozedma plic, kdy se zužují plicní cévy, které jsou poškozené a část plicní tkáně je zničená. Bylo prokázáno, že 90% úmrtí na rozedmu plic souvisí s kouřením. Dále jsou to kardiovaskulární onemocnění, ke kterým dochází proto, že se arterie přivádějící krev do srdečního svalu ucpou nebo zúží, obvykle vinou usazenin z mastných kyselin nebo krevních sraženin. Srdeční sval je více namáhán sníženým přísunem kyslíků a kouření také napomáhá zahušťování krve a vytváření sraženin. Infarkt je výsledkem úplného ucpání koronární arterie. Protože srdeční sval nedostane svou obvyklou zásobu kyslíku, jeho část odumírá. Souvislost mezi kouřením a kardiovaskulárními chorobami není tak zřejmá jako u rakoviny plic, nicméně lékaři odhadují, že u smrtelných případů má čtvrtina spojitost s kouřením. Onemocnění cév v jiné oblasti než srdeční je u kuřáků rovněž častější. Kouření má negativní vliv na pokožku, pleť obličeje rychleji stárne. U žen kuřaček může být ohrožena plodnost, zdárný průběh těhotenství a zdraví novorozence. Je prokázáno, že kouření může způsobit větší riziko spontánního potratu, také nižší porodní váhu novorozenců, čímž je dítě oslabeno, a další potíže. U mužů je ovlivněna potence. Negativní vliv má kouř i na pasivní kuřáky, nekuřáky, kteří jsou nuceni dýchat vzduch nasycený cigaretovým kouřem. Prvními obě»mi pasivního kouření jsou děti kuřáků, u nichž bylo prokázáno, že trpí častěji zánětem průdušek a dalšími respiračními chorobami.

Kouř, který kuřáci vdechují do plic, obsahuje obrovské množství různých chemických sloučenin ve formě plynů a tuhých částic. Tuhé částice obsahují nikotin, benzen a dehet. Plynná fáze obsahuje oxid uhelnatý, čpavek a formaldehyd. Doposud bylo asi 60 z množství chemikálií obsažených v tabákovém kouři rozpoznáno jako známé či předpokládané karcinogeny, látky schopné vyvolat některý druh rakoviny. Dehet. Dehet je složka kouře, je to tmavá melasovitá hmota, která se tvoří při chladnutí a kondenzaci kouře. Tato rakovinotvorná látka je nositelkou chuti a vůně, a i když by mohla být eliminována pěstováním speciálních odrůd tabáku a důslednou filtrací, výsledkem pro kuřáka by bylo vdechnutí horkého vzduchu bez chuti a vůně. Kuřáci volí v současnosti nejčastěji cigarety s filtrem a navíc obsah dehtu v jedné cigaretě se postupně snižuje, například v Evropské unii je nyní zakázáno vyrábět cigarety s obsahem dehtu vyšším než 12 mg. Nikotin. Nikotin je velmi silná účinná látka, která je v tabáku obsažená a je to jeden z nejtoxičtějších jedů. Při kouření se uvolňuje do kouře a dostává se do organismu s kapičkami dehtu, nicméně naštěstí se většina nikotinu spálí a do těla se dostane jen velmi malé množství z 2 mg nikotinu, který je obsažen v jedné cigaretě. Smrtelná dávka čistého nikotinu je cca 60 mg. V koncentracích, ve kterých se vyskytuje v cigaretách, působí jako mírné stimulans a zvyšuje krevní tlak a srdeční tep. Obsah nikotinu je po dlouhých výzkumech považován za příčinu závislosti na tabáku, nicméně jeho účinek na psychiku je popisován různě (pocit uvolnění, povzbuzení, odstranění nervozity a napětí) a není dosud plně objasněn. Oxid uhelnatý je nevyhnutelným důsledkem spalování, které probíhá během kouření. Jedním z jeho účinků je snížení schopnosti krve přenášet kyslík, což má za následek až 15 % deficit kyslíku.

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:08:44

Cigaretový tabák je různě upravován a doplňován, takže mezi 4. - 5. tisíci látek cigaretového kouře je dnes kolem 700 aditiv - látek přidaných pro různé účely, např. několik desítek chemikálií pro ladné vinutí kouře: to je důležitou součástí psychosociální závislosti.

jen tak pro zajimavost!1363!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:08:03

roman.lupac: njn, vyber si, jestli umřeš na to, že sis trošku užil život a nebo an to, že si ani sám neumíš dojít na záchod...

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:05:04

JÁ JSEM ZCELA A NAPROSTO A JEDNOZNAČNĚ PROTI KOUŘENÍ, A TO Z NÁSLEDUJÍCÍCH DŮVODŮ:

1. je mimo jakoukoliv diskuzi, že kouření poškozuje zdraví, a to zejména u osob pod 18 let, jejichž vývoj ještě ani zdaleka není ukončen...pro toto tvrzení existuje spousta argumentů, které žádný kuřák nemůže vyvrátit!!!
2. argumentace, že to je vaše věc, je hloupost, poněvadž to vaše věc není, vaše věc by to byla pouze v případě, že byste si veškerou zdravotní péči hradili ze svých prostředků, což neděláte!!!
3. co se týče toho, že platíte daně: má vůbec někdo z vás aspoň pojem o tom, kolik třeba stojí operace plic a následná péče pro pacienta s rakovinou plic? Máte vůbec pojem o tom, kolik stojí stent, který se zavádí do srdečních cév? Podívejte se do statistik a budete to vědět.
4. Průměrný věk lidí s rakovinou plic byl kdysi kolem 45 let, dnes je kolem 35 let a stále se snižuje, až jednou budete mít doma děti, to chcete, aby vaše děti pykaly za to, že jejich rodiče jsou tak bezohlední, že oni si přece musí užít? To se týká zejména žen-kuřaček. Až jednou vaše dítě, díky tomuto hnoji přijde o tátu nebo o mámu v době, kdy vás nejvíc bude potřebovat, pak budete spokojení, protože vy jste si užili?
Kdyby to bylo na mém rozhodnutí, zavedl bych každému osobní účet pro zdravotnictví, ze kterého by si platil všechna ošetření a péči, kterou si zavinil svou bezohledností a ignorantstvím a z prostředků nás všech bych hradil pouze to, co si člověk jednoznačně nezavinil, např, vývojové vady u dětí...pokud je kouření váš soukromý problém, tak si ho taky soukromě vyřešte a nezatěžujte s ním nás ostatní!!! Nemluvě už ani o tom, že cenu předčasně a zbytečně zmařeného lidského života nelze vůbec vyčíslit v penězích, takže argumentace tím, že platíte jakousi daň je zcela nesmyslná a hloupá!!!
Opravdu se mohu jen podivovat té nestoudné drzosti, s jakou si to svinstvo tady někdo dovolí obhajovat a neustále znova znova tu zakládá další a další diskuze o tomto svinstvu!!!

www.dokurte.cz

www.kurakovaplice.cz

www.nekurak.cz

http://www.nekourit.cz/

http://www.odvykanikoureni.cz/

http://cs.help-eu.com/pages/intro-rub2intro-2-153-I_WANT_TO_QUIT.html?xtor=SEC-16

http://prestat.kourit.cz/

50 lidí denně zemře na následky kouření
z 1000 kuřáků 300 zemře na následky kouření
do 50 let se tato čísla dramaticky zvýší
důsledky kouření se projeví na populaci nejpozději do 30-40 let, v řadě případů i dříve

Chcete být mezi nimi? !461!!239!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:04:15

VYSERTE SE NA ROMANA LUPACE A KUŘTE SI JAK CHCETE, NEJLÍP JEMU POD OKNAMA!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:02:34

Nemoci prokazatelně působené kouřením:
Rakovina plic a plicní chronická obstrukční choroba je tvořena kouřením téměř absolutně v 80 a více procentech . Dále rakovina jater, slinivky, dutiny ústní, děložního hrdla a čípku, spontánní potraty, sterilita, impotence, rakovina hltanu, jícnu, leukemii, většinu druhů astmatických a alergologických onemocnění, rakovina močového měchýře, většina závažných plicních onemocnění a onemocnění srdce a krevního oběhu, chronické bronchitidy a záněty v oblasti dutiny ústní, močového měchýře, ledvin.
Tabákový kouř a jeho chemické sloučeniny obsahují také řadu neurotoxinu, tedy modifikují naši mysl, patologizují neurotransmitery a působí dramatické změny v našem chování, psychice.
Prakticky každým dnem přibývají odborné, vědecké práce, které mnohonásobně prokazují ničivost kouření.
Od roku 1950 se ví o tom, že cigarety jsou nejhorší chemickou zbraní našich dějin. Přesto dnes ve společnosti kouří ve velkých městech polovina dětí ve věku 12-14 let. Zde je další paradox této nemoci.
90% dospělých kuřáků by se chtělo tohoto smrtícího návyku vzdát, ale nemají pro to vůli, ani potřebné společenské klima. Nicméně je to důkaz toho, že přehodnotili své rozhodnutí s dětství na nesprávné. Stejné procento dětí potom začíná kouřit. Přes 85% novokuřáků jsou děti, nejčastěji vě věku 9-14 let.
Podle údajů WHO začne denně kouřit ve světě 80 000 až 100 000 dětí. Polovina z nich později na tuto nemoc zemře, polovině znekvalitní život a sociální postavení. Navíc perorální vstřebávání kouře vede k dalším experimentům s drogami. Těžko nabídnete někomu, kdo neumí "kouřit" marihuanovou cigaretu. Jen mizivé promile uživatelů dalších, "tvrdých" drog nezačínalo, či není současně závislé i na cigaretě.
Kouření jako nemoc je vizuální infekt. Jedná se o napodobení vzoru. Základním instalačním prvkem kouření do společnosti jsou filmové společnosti. V roce 2 004 je zdokladována nejvyšší propagace cigaret a marihuany filmem od roku 1950, kdy byl prokázán devastační účinek užívání tabáku kouřením.

OSOBA, KTERÁ JE VLASTNÍKEM ZDRAVÉHO ROZUMU A MÁ HO NA TOM MÍSTĚ, KDE HO ZDRAVÍ LIDÉ OBVYKLE MÍVAJÍ, MUSÍ UZNAT, ŽE ARGUMENTY, KTERÉ UVÁDÍM, JSOU NEVÝVRATNÉ. JAKÉKOLIV TRAPNÉ A NAIVNÍ VÝMLUVY BEZOHLEDNÝCH A SOBECKÝCH HLUPÁKŮ JSOU JEN A POUZE TRAPNÝMI A HLOUPÝMI VÝMLUVAMI. CHÁPU, ŽE TITO NEŠŤASTNÍCI ZDE NERADI VIDÍ ARGUMENTY, KTERÉ JE NEÚPROSNĚ USVĚDČUJÍ ZE SLABOŠSTVÍ, SOBECTVÍ, BEZOHLEDNOSTI A HLOUPOSTI. !726!

Lidi, nebuďte bezohlední a sobečtí pitomové, zahoďte to svinstvo, dokud je čas, čím déle to budete odkládat, tím hůř pro vás a pro ty, na kterých vám záleží nebo aspoň by záležet mělo...!461!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:01:57

A kuřákovy plíce jsem viděla na Bodies, nemusíš na to znova posílat odkazy...

Matty46

Matty46 | 28. 11. 2007, 22:01:33 | více příspěvků | napsat uživateli

Já kouřím už osum let (vlastně aji právě teďka) a přestávat nechci a ani to neplánuju. Prostě mi to vyhovuje. Jo a takový ty statistiky mě můžou políbit prdel! Já přestanu kouřit a pak mě na chodníku sejme ožralá piča v natuněné káře ne ?! Nasrat!! !884!!1424!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 22:01:29

ja nechci :-) obcas lituju toho ze sem kdy zacal(lhal bych kdybych to popiral), ale prestat nechci.... jenom se to snazim trochu omezovat, protoze obcas kourim fakt zbtecne moc...

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:57:18

roman.lupac: můj táta se rozhodl přestat kouřit po 30 letech. a myslíš, že šel nejdřív na net poslouchat takovýho kripla, jako seš ty? Ne, prostě vyhdil Marlborka a držel se. Takže tyhle tvoje "rady" jsou úplně k hovnu.

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:55:18

Každému, kdo se rozhodne s tím svinstvem skončit, držím pěsti, aby se mu to povedlo. !215! Není to lehké, ale kdo to dokáže, toho obdivuju. !215!
při fakultních nemocnicích ve velkých městech vznikají centra pro odvykání kouření
linka pro odvykání kouření 844 600 500 je anonymní

www.dokurte.cz
www.nekurak.cz
www.kurakovaplice.cz
http://www.nekourit.cz/
http://www.odvykanikoureni.cz/
http://prestat.kourit.cz/
http://cs.help-eu.com/pages/intro-rub2intro-2-153-I_WANT_TO_QUIT.html?xtor=SEC-16

doporučuju ty odkazy velmi důkladně nastudovat, zejména těm, kteří se chtějí kouření zbavit !215!

Nemedicínské důvody proč nekouřit:
• Cigarety jsou ta největší chemie, kterou si dokáte představit.
• Pro srovnání, pokud si aplikujete nějaký pouliční heroin, můžete počítat kromě vlastní účinné látky ještě s dalšími příměsemi, jako můžou být třeba sádra, sbtex atd. Počet příměsí se pohybuje maximálně v řádu jednotek max. desítek, ale cigareta obsahuje přes 400 aktivních látek, z nichž je nejméně 100 karcinogenů.
• Významnou částí jsou additiva, tj. látky uměle přidávané za účelem zvýšení jejich prodejnosti. Cigareta může obsahovat až 700 (!!!) schválených additiv s různou funkcí.
• Jenom pro to aby se kouř ladně odvíjel z cigarety je v cigaretě obsaženo navíc několik desítek látek.
• Většina z nich má ale zvýšit množství nikotinu absorbovaného kuřákem, což je nutné pro správnou chuť cigarety a samozřejmě také pro co nejrychlejší rozvoj fyzické závislosti.
• Jednou z nich je třeba amoniak, jenž mírně zvyšuje pH v plicích, jenž zvyšuje extrakci nikotinu. Mezi další lze jmenovat třeba methanol, nebo vinylchlorid.

Jak lze vyčíslit cenu předčasně zmařeného lidského života? Jak se vyčíslí cenu psychické a materiální újmy rodiny a dětí předčasně zemřelého kuřáka? A to nemluvím o finančních dopadech na celou společnost. Jediný stent do srdečních cév stojí až 150.000 korun, jediná operace plic stojí bez následné terapie až 200.000 korun. Nemluvě o tom, kolik se vyplácí na nemocenských dávkách pro nemocné např. kuřáckou bronchitidou a těch nemocí, které jsou v přímé příčinné souvislosti s kouřením je mnohem víc, než ty dvě, které jsem tu už jmenoval. A to nemluvím o tom, že kuřáci svým sobectvím a bezohledností ohrožují své okolí, které mnohdy, ať chce nebo nechce, vlastně pasivně přijímá do sebe škodliviny, kterým by se jinak zcela určitě vyhnulo.

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:53:09

roman.lupac: Jdi do prdele mesiáši

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:45:16

Chce to jediné: zavést osobní účty pro zdravotnictví, aby si každý platil za péči, kterou čerpá a rázem bude po rozumu...rázem i tito omezenci pochopí, že každý špás něco stojí, ale bohužel zatím na tyto omezené hlupáky, co kouří, chlastají a berou drogy, doplácíme všichni...a pak nejsou peníze např. na děti s vrozenými vadami, které za svoje nemoci nemohou a doprošujeme se kdesi na Západě a na tyto děti děláme sbírky...kvůli takovýmto bezohledným oslům, kteří si zcela vědomě a úmyslně vlastní zdraví ničí...!450!

Statistiky, fakta, čísla
Zde uvádím několik zajímavých skutečností, které zjistili vědci (nejč. lékaři) a týkají se kouření. Některá fakta laika asi značně překvapí.
• každých 6 sekund na naší planetě zemře jeden člověk na nemoci z kouření
• v ČR kouří cca. 40% populace
• nejvíce se kouří v Dánsku 46%, Francii 40%, Řecku, ČR a Španělsku (po cca. 37-40%tech), Německo 36%, Itálie a Británie 32%, atd. (zdroj: onkologové Ćwiertka, Macháček rok 2002) - viz též více o kouření v zahraničí na této stránce
• kouřím-li 30 let, organismus je zatížen 1,5 kg nikotinu, tj. 15.000 smrtelných dávek (smrtelná dávka 50 mg)
• tři cigarety denně je dávka, u níž nebyla prokázána výrazná zdravotní rizika
• 3× vyšší riziko infarktu myokardu než nekuřáci
• kouření způsobuje 30% všech nádorových chorob
• většina kuřáků začíná v dětství a v dospívání - uvádí se, že je reklama velmi účinná, protože devět z deseti kuřáků začíná kouřit před osmnáctým rokem života!
• kuřák má 25x vyšší pravděpodobnost, že jej potká zhoubný nádor
• na míru závislosti na nikotinu ukazuje to, že 40-50% osob po závažných operacích (např. odstranění hrtanu operačně, operace rakoviny plic) se vrací ke kouření
• schopnost zvládat stres je u kuřáků bez nikotinu snížena, u nekuřáků je fyziologická
• v cigaretách je asi 103 kancerogenů (látek vyvolávajících rakovinu)
• po roce nekouření je riziko smrti z kouření o 50% nižší!!!
• dle citlivosti na různé látky, věku osoby, aj. může a nemusí individuální kuřák zemřít již po prvních stovkách až tisících cigaret (kuřák se může skutečně dožít i 95 let, ale je to spíše vzácná výjimka)
• u žen kuřaček je o 74% vyšší pravděpodobnost, že zemřou na rakovinu prsu
• kuřáci mají o 70% vyšší četnost srdečních chorob a jsou náchylnější k IM z toho důvodu, že mají kontrahovány cévy v myokardu
• 87% lidí, kteří zemřeli na rakovinu plic byli kuřáci!
• na zeměkouli je 1 miliarda kuřáků
• ženy, které užívají hormonální antikoncepci a současně kouří se vystavují nebezpečí úmrtí na IM před 50. rokem života a to v poměru k nekuřačkám 1:60
• 9 z 10 kuřáků umírá na následky kouření
• u kuřáků je 3x vyšší výskyt nádorů plic
• statistiky udávají, že kuřáci mnohem častěji podléhají i kávě a alkoholu
• každá vykouřená cigareta zkracuje život o 5 minut (kouřím-li denně 1 krabičku, život si zkracuji o asi jednu a půl hodiny, za rok je to pak asi 23 dní).
• tabákový kouř vzniká nedokonalým spalováním tabáku
• uvádí se, že kouř obsahuje 1000-4000 škodlivin, z nich jsou nejdůležitější CO, nikotin, dehtové látky, kancerogeny - např. benzpyren (více viz část Trocha chemie)
• kouření působí na uvolňování KATECHOLAMINŮ, to způsobuje pevný návyk
• společnosti pro výrobu cigaret zpočátku popíraly závislost na cigaretách, poté ji však potvrdily, ale snažily se to bagatelizovat a přirovnávat např. k "závislosti" na čokoládě, aj.
• příčinou každého pátého úmrtí u nás je kouření
• denně u nás umírá 60 osob na nemoci z kouření - to je jakoby každý den informovali ve zprávách, že se naboural autobus plný lidí a nikdo z nich nepřežil
• vyšší nebezpečí požáru v bytech, hotelech, nemocnicích
• díky značné agitaci se snižují velmi pomalu a postupně množství kuřáků a množství vykouřených cigaret a to především ve vyspělých zemích (ne rozvojových), je pravdou, že u nás se poměrně hodně kouří a lidé nedoceňují informace o nebezpečí kouření
• alkohol spolu s tabákem zvyšují riziko rakoviny více než kterákoliv z těchto látek samostatně
• při "sátí" je teplota cigarety 700 °C. V klidu na okraji 400 °C a ve středu "ohniska" pak 580°C
• denně se utratí za cigarety 16 miliard korun!!!
• paradoxem je, že kouří 1/3 lékařů a 2/5 zdrav. sester (zdroj: onkologové Ćwiertka, Macháček)
• v ČR je 5000 nových případů rakoviny plic každý rok

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:39:55

ráda nejsem, ale přestat nechci!1273!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:38:50

Kromě toho dlouhodobé kouření tabáku způsobuje mnoho zdravotních potíží a poškození, uvádí se, že nemoci z kouření způsobují více předčasných úmrtí než dopravní nehody, sebevraždy, zločiny, užívání nelegálních drog a AIDS dohromady. Jednou z nejzávažnějších chorob, u kterých existuje souvislost s kouřením, je rakovina plic. Ze studií vyplývá, že kuřák, který vykouří 14 cigaret denně, je osmkrát více ohrožen rakovinou plic než nekuřák, u kuřáka, který vykouří 25 cigaret denně, je riziko pětadvacetkrát vyšší. Vzhledem k tomu, že rakovina plic může existovat v organismu již mnoho let předtím, než se projeví její příznaky, nemůže se vyloučit riziko jejího vzniku, ani když kuřák přestane kouřit. Podle amerických výzkumů jsou bývalí mírní kuřáci po 10 až 15 letech vystaveni jen mírně zvýšenému riziku vzniku rakoviny než nekuřáci. Další z vážných onemocnění je rozedma plic, kdy se zužují plicní cévy, které jsou poškozené a část plicní tkáně je zničená. Bylo prokázáno, že 90% úmrtí na rozedmu plic souvisí s kouřením. Dále jsou to kardiovaskulární onemocnění, ke kterým dochází proto, že se arterie přivádějící krev do srdečního svalu ucpou nebo zúží, obvykle vinou usazenin z mastných kyselin nebo krevních sraženin. Srdeční sval je více namáhán sníženým přísunem kyslíků a kouření také napomáhá zahušťování krve a vytváření sraženin. Infarkt je výsledkem úplného ucpání koronární arterie. Protože srdeční sval nedostane svou obvyklou zásobu kyslíku, jeho část odumírá. Souvislost mezi kouřením a kardiovaskulárními chorobami není tak zřejmá jako u rakoviny plic, nicméně lékaři odhadují, že u smrtelných případů má čtvrtina spojitost s kouřením. Onemocnění cév v jiné oblasti než srdeční je u kuřáků rovněž častější. Kouření má negativní vliv na pokožku, pleť obličeje rychleji stárne. U žen kuřaček může být ohrožena plodnost, zdárný průběh těhotenství a zdraví novorozence. Je prokázáno, že kouření může způsobit větší riziko spontánního potratu, také nižší porodní váhu novorozenců, čímž je dítě oslabeno, a další potíže. U mužů je ovlivněna potence. Negativní vliv má kouř i na pasivní kuřáky, nekuřáky, kteří jsou nuceni dýchat vzduch nasycený cigaretovým kouřem. Prvními obě»mi pasivního kouření jsou děti kuřáků, u nichž bylo prokázáno, že trpí častěji zánětem průdušek a dalšími respiračními chorobami.

Kouř, který kuřáci vdechují do plic, obsahuje obrovské množství různých chemických sloučenin ve formě plynů a tuhých částic. Tuhé částice obsahují nikotin, benzen a dehet. Plynná fáze obsahuje oxid uhelnatý, čpavek a formaldehyd. Doposud bylo asi 60 z množství chemikálií obsažených v tabákovém kouři rozpoznáno jako známé či předpokládané karcinogeny, látky schopné vyvolat některý druh rakoviny. Dehet. Dehet je složka kouře, je to tmavá melasovitá hmota, která se tvoří při chladnutí a kondenzaci kouře. Tato rakovinotvorná látka je nositelkou chuti a vůně, a i když by mohla být eliminována pěstováním speciálních odrůd tabáku a důslednou filtrací, výsledkem pro kuřáka by bylo vdechnutí horkého vzduchu bez chuti a vůně. Kuřáci volí v současnosti nejčastěji cigarety s filtrem a navíc obsah dehtu v jedné cigaretě se postupně snižuje, například v Evropské unii je nyní zakázáno vyrábět cigarety s obsahem dehtu vyšším než 12 mg. Nikotin. Nikotin je velmi silná účinná látka, která je v tabáku obsažená a je to jeden z nejtoxičtějších jedů. Při kouření se uvolňuje do kouře a dostává se do organismu s kapičkami dehtu, nicméně naštěstí se většina nikotinu spálí a do těla se dostane jen velmi malé množství z 2 mg nikotinu, který je obsažen v jedné cigaretě. Smrtelná dávka čistého nikotinu je cca 60 mg. V koncentracích, ve kterých se vyskytuje v cigaretách, působí jako mírné stimulans a zvyšuje krevní tlak a srdeční tep. Obsah nikotinu je po dlouhých výzkumech považován za příčinu závislosti na tabáku, nicméně jeho účinek na psychiku je popisován různě (pocit uvolnění, povzbuzení, odstranění nervozity a napětí) a není dosud plně objasněn. Oxid uhelnatý je nevyhnutelným důsledkem spalování, které probíhá během kouření. Jedním z jeho účinků je snížení schopnosti krve přenášet kyslík, což má za následek až 15 % deficit kyslíku.

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:38:15

roman.lupac: Nikdo to ani nečte celý, rozumíš? Všichni tě jen pošlou do hajzlu... Ale ty seš tak debilně zaslepenej tim, že chceš pomoct podle tebe dobrý věci, takže si furt meleš samý píčoviny a myslíš, jak to tady každej žere... ne... VŠICHNI TI NA TO SEROU!!!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:35:48

JÁ JSEM ZCELA A NAPROSTO A JEDNOZNAČNĚ PROTI KOUŘENÍ, A TO Z NÁSLEDUJÍCÍCH DŮVODŮ:

1. je mimo jakoukoliv diskuzi, že kouření poškozuje zdraví, a to zejména u osob pod 18 let, jejichž vývoj ještě ani zdaleka není ukončen...pro toto tvrzení existuje spousta argumentů, které žádný kuřák nemůže vyvrátit!!!
2. argumentace, že to je vaše věc, je hloupost, poněvadž to vaše věc není, vaše věc by to byla pouze v případě, že byste si veškerou zdravotní péči hradili ze svých prostředků, což neděláte!!!
3. co se týče toho, že platíte daně: má vůbec někdo z vás aspoň pojem o tom, kolik třeba stojí operace plic a následná péče pro pacienta s rakovinou plic? Máte vůbec pojem o tom, kolik stojí stent, který se zavádí do srdečních cév? Podívejte se do statistik a budete to vědět.
4. Průměrný věk lidí s rakovinou plic byl kdysi kolem 45 let, dnes je kolem 35 let a stále se snižuje, až jednou budete mít doma děti, to chcete, aby vaše děti pykaly za to, že jejich rodiče jsou tak bezohlední, že oni si přece musí užít? To se týká zejména žen-kuřaček. Až jednou vaše dítě, díky tomuto hnoji přijde o tátu nebo o mámu v době, kdy vás nejvíc bude potřebovat, pak budete spokojení, protože vy jste si užili?
Kdyby to bylo na mém rozhodnutí, zavedl bych každému osobní účet pro zdravotnictví, ze kterého by si platil všechna ošetření a péči, kterou si zavinil svou bezohledností a ignorantstvím a z prostředků nás všech bych hradil pouze to, co si člověk jednoznačně nezavinil, např, vývojové vady u dětí...pokud je kouření váš soukromý problém, tak si ho taky soukromě vyřešte a nezatěžujte s ním nás ostatní!!! Nemluvě už ani o tom, že cenu předčasně a zbytečně zmařeného lidského života nelze vůbec vyčíslit v penězích, takže argumentace tím, že platíte jakousi daň je zcela nesmyslná a hloupá!!!
Opravdu se mohu jen podivovat té nestoudné drzosti, s jakou si to svinstvo tady někdo dovolí obhajovat a neustále znova znova tu zakládá další a další diskuze o tomto svinstvu!!!

www.dokurte.cz

www.kurakovaplice.cz

www.nekurak.cz

http://www.nekourit.cz/

http://www.odvykanikoureni.cz/

http://cs.help-eu.com/pages/intro-rub2intro-2-153-I_WANT_TO_QUIT.html?xtor=SEC-16

http://prestat.kourit.cz/

50 lidí denně zemře na následky kouření
z 1000 kuřáků 300 zemře na následky kouření
do 50 let se tato čísla dramaticky zvýší
důsledky kouření se projeví na populaci nejpozději do 30-40 let, v řadě případů i dříve

Chcete být mezi nimi? !461!!239!

maly.dzon

maly.dzon | 28. 11. 2007, 21:35:35 | více příspěvků | napsat uživateli

Chtel bych videt jak to toho romana na ty zidli nadzveda.. Nedokaze argumentovat vlastnima slovama, snizuje se pouze k nadavkam a textum ktere kdesi zkopiroval, romane otevri oci a dej si par facek a tahni!465!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:34:41

roman.lupac: hlavně že ty jsi spolknul všechnu moudrost světa. Hale měla jsem kluka a chtěla jsem ho odnaučit kouřit. V závěru kouřil ještě víc a rozešel se semnou. Seš dement, Dement a jen se ztrapňuješ, Nikdo tě nikdyneposlechne. Nemáš právo a ani nedokážeš někoho změnit. Já přestala kouřit díky tomu, že se to zdražilo a jeden den mi to nechutnalo, tak jsem to vyhodila a držim se. Tady nejde o to, co ti někdo řekl, jde o lidskou vůlia vlastní rozhodnutí. Tvoje kecy jsou tu úplně k hovnu a zabíraj místo. A ušetři se urážek, že jsem tele, podle toho, co tu píšeš za hovadiny toho vim víc než ty... třeba z lidský psychiky a tak...

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:32:21

sitovany_puncochace [Je online] - 28.11.07 21:29 jsi ubohé, přihlouplé tele, dál s tebou nemíním debatovat...!793!!745!!517!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:29:45

roman.lupac: Ale houby si dá někdo poradit. Když nepřestali kouřit, tak nějakej dement s článakam okopčnejma ze ravotnickejch webů je k tomu nepřinutí! Nemůžeš nikoho předělávat. Víš co, asi nemáš holku, protože kdybys ji měl, tak by ti došlo, že lidi se jen kvůli tvejm blbej slouhům měnit nebudou!

Jenik_

Jenik_ | 28. 11. 2007, 21:28:18 | více příspěvků | napsat uživateli

Proč chceš přestat kouřit ptáky? !30!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:27:50

sitovany_puncochace [Je online] - 28.11.07 21:25 Jsi přihlouplé telátko, jenom telátlo tady žvaní takové hovadiny, kdo má v hlavě zdravý rozum, dá si poradit...!461!!215!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:25:37

roman.lupac: Doprdele to nechápeš, že nikoho nezměníš a tim míň lidi, jkterý vůbec neznáš? jak by se ti líbilo, když tě tvoje holka furt do něčeho nutila? Myslíš, že si někdo rady nějakýho kreténa vezme k srdci? NEVEZME!!!!! Tak se jdi s těma svejma referátama třeba udávit!!!!!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:11:26

Upřímně, přestala jsem kouřit a nelituji toho, ale cigarety mě přitahují, stejně jako oheň... Nevím proč, ale počítač mám lpnej kuřáckejch fotek, je to pro mě znamení míru, a ještě jsem nezažila větší pohodu, než když si dám grog nebo kafe a k tomu si zapálim... Případně pivko s kamarádama v hospodě... Prostě je mám ráda a i když jsem přestala a to z finančníh důvodů, tak na ně nedám dopustit...!68!

uživatel eliminován | 28. 11. 2007, 21:09:48

prej romanka lupacova !617!!617!!617!!670!!670!!670!

předchozí | 0 | 30 | 60 | 90 | další


Přihlášení
 
@libimseti.cz

registrovat se

Klíčová slova

tošlocigaretazednekouřimdenřikajcoynespočetpřemejšlejteprořčkouřejořestatkouřenínechceetečlověktémamutokua

Podobná témata

Moje témata

Pro zobrazení tvých diskuzí se musíš přihlásit.

Oblíbená témata

Pro zobrazení tvých oblíbených témat se musíš přihlásit.

k obsahu ↑