Diskuze a otázky - ........CÍGA.........

úvodní strana | aktualizovat | dolů

brunethka

brunethka | 19. 07. 2008, 16:35:05 | příspěvky uživatele | napsat uživateli

Falím na cigááárko, dá si někdo semnou?!?!?
Kolko jich denně zmáknete... Podpořte záfisláka, ať si nepřipadám blbě!!!! !12!

reagovat

V diskuzi je 165 příspěvků a shlédlo ji 882 uživatelů .

předchozí | 0 | 30 | 60 | 90 | další

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen(a).

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:47:44

Každému, kdo se rozhodne s tím svinstvem skončit, držím pěsti, aby se mu to povedlo. !215! Není to lehké, ale kdo to dokáže, toho obdivuju. !215!
při fakultních nemocnicích ve velkých městech vznikají centra pro odvykání kouření
linka pro odvykání kouření 844 600 500 je anonymní www.dokurte.cz
www.nekurak.cz
www.kurakovaplice.cz
http://www.nekourit.cz/
http://www.odvykanikoureni.cz/
http://prestat.kourit.cz/
http://cs.help-eu.com/pages/intro-rub2intro-2-153-I_WANT_TO_QUIT.html?xtor=SEC-16
http://stopkoureni.cz/
doporučuju ty odkazy velmi důkladně nastudovat, zejména těm, kteří se chtějí kouření zbavit !215! Nemedicínské důvody proč nekouřit:
• Cigarety jsou ta největší chemie, kterou si dokáte představit.
• Pro srovnání, pokud si aplikujete nějaký pouliční heroin, můžete počítat kromě vlastní účinné látky ještě s dalšími příměsemi, jako můžou být třeba sádra, sbtex atd. Počet příměsí se pohybuje maximálně v řádu jednotek max. desítek, ale cigareta obsahuje přes 400 aktivních látek, z nichž je nejméně 100 karcinogenů.
• Významnou částí jsou additiva, tj. látky uměle přidávané za účelem zvýšení jejich prodejnosti. Cigareta může obsahovat až 700 (!!!) schválených additiv s různou funkcí.
• Jenom pro to aby se kouř ladně odvíjel z cigarety je v cigaretě obsaženo navíc několik desítek látek.
• Většina z nich má ale zvýšit množství nikotinu absorbovaného kuřákem, což je nutné pro správnou chuť cigarety a samozřejmě také pro co nejrychlejší rozvoj fyzické závislosti.
• Jednou z nich je třeba amoniak, jenž mírně zvyšuje pH v plicích, jenž zvyšuje extrakci nikotinu. Mezi další lze jmenovat třeba methanol, nebo vinylchlorid. Každý, kdo kouří, je pro mě idiot, který si neváží svého vlastního zdraví. Zdraví je to nejdůležitější, co máme a ten, kdo si ho vědomě kurví nějakými sračkami (zjistěte si složení cigaretového kouře a poblijete se) je pro mě člověk, který moc vysoké priority v životě nemá a cena zdraví pro něj moc vysoká není (nebo není vůbec?). Cena zdraví člověku dojde až v době, kdy o něj přijde. Pak už je ale pozdě. EVERY CIGARETTE IS DOING YOU DAMAGE... Doporučuju tento odkaz...:
http://youtube.com/watch?v=0JIVMQ4kaqE Pro neanglicky mluvící - množstí dehtu, které musí plíce kuřáka pojmou za JEDEN ROK. Kouří pouze idiot. Jak lze vyčíslit cenu předčasně zmařeného lidského života? Jak se vyčíslí cenu psychické a materiální újmy rodiny a dětí předčasně zemřelého kuřáka? A to nemluvím o finančních dopadech na celou společnost. Jediný stent do srdečních cév stojí až 150.000 korun, jediná operace plic stojí bez následné terapie až 200.000 korun. Nemluvě o tom, kolik se vyplácí na nemocenských dávkách pro nemocné např. kuřáckou bronchitidou a těch nemocí, které jsou v přímé příčinné souvislosti s kouřením je mnohem víc, než ty dvě, které jsem tu už jmenoval. A to nemluvím o tom, že kuřáci svým sobectvím a bezohledností ohrožují své okolí, které mnohdy, ať chce nebo nechce, vlastně pasivně přijímá do sebe škodliviny, kterým by se jinak zcela určitě vyhnulo.

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:43:10

asi du na cigo aby se nereklo.neee kecaam ted sem byla

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:42:40

zalezi na situaci:)......kdyz mam nervy........kdyz sem ve stresu.....kdyz vidim ze si nekdo zapali:D....kdyz sem na akci....mezi lidma viic.doma min.............jak kdy teda:D......Nekdy se zaseknu na pocitaci............v zime.kdyz se mi nechce na balkon........ale kdyz spim tak zadny!811!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:39:25

lovecfetek: prosimte netisknes ty ty cernobily slusivy napisy na cigaaach???!811!!811! nebo ses nasazenej od ministerstva zdravotnictvi............

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:36:37

> Happy.Terrie
včera jsem takovéhle vztahy řešila s kámošem - jednou by na mě vztáhl ruku, tak zdarec !20!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:36:15

> Happy.Terrie
tak se přesuň do diskuze pocééééém.. :D

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:35:16

> nemam.rad.lst
ale já sem na nervy!299!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:34:37

> Happy.Terrie
tak on je nemocnej, tak ho nech :)

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:34:00

> nemam.rad.lst
dyť já vííím...hele nes*** tě ten idiot tady?!299!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:33:22

> Fiibii
mno,ona se zamkla v koupelně...na půl hodiny...on třískal na dveře a vyhrožoval že je vyrazí..když už povolil zámek,tak radši dobrovolně otevřela..hned ve dveřích chytla facku,tak mu jí chtěla vrátit ale netrefila se..tak do něj začala bušit...on jí dal z druhý strany pak uznala že byla výchovná....pipka...

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:33:17

Jaká jsou zdravotní rizika kouření Výskyt kterých onemocnění je spojen či ovlivněn kouřením? Odpověd je se bude zdát až přehnaná, ale je tomu skutečně tak, kouření způsobuje více než 50 onemocnění, z nichž více než 20 je smrtelných. Kardiovaskluární onemocnění Podílí se 20% na výskytu kardiovaskulárních onemocnění na která u nás umírá 53% obyvatel. Nejčastěji na infarkt myokardu, na který lze nahlížet jako na důsledek dlouhodobého procesu aterosklerósy, která je kouřením velmi akcelerovaná.Složky tabákového kouře totiž přímo poškozují stěny tepen. Ale to zdaleka není všechno, mechanismy vedoucí k rozvoji kardiovaskulárních onemocněni jsou komplexní. Jsou to vasokonstrikce v důsledku aktivace sympatiku, zvýšení viskozity krve a stavu zvýšené srážlivosti krve v důsledku zvýšení hladiny fibrinogenu, zvýšení inbitoru aktivace plasminogenu, zvýšení leukocytů v důsledku chronických zánětů - kouření totiž snižuje imunitu, zvýšená glukosová tolerance může vést až k diabetu II. typu, zvýšená hladina homocysteinu, non-HDL cholesterolu, triglyceridů, zvýšená peroxidace LDL (low density lipoproteins), zvýšený tlak spolu s diabetem vedou k progresi aterosklerósy a zvýšená tepová frekvence zbytečně zatežuje srdce. Kardiovaskulární systém zatežuje i vysoká hladina Carbonylhemoglobinu (COHb) díky obsahu CO v tabákovém kouři. V této souvislosti mě napadá další oblíbený argument kuřáků. Častokrát od nich slyšíte, že kouření není zas tak škodlivý, neboť na frekventovaných křižovatkách nadejchá člověk to samý ne-li víc. Není to pravda pobyt v místech s velmi frekventovanou dopravou vede max. ke 2% COHb, ale vykouření jediné "lightky" k 6% COHb, obsah COHb, bývá u kuřáků bežně 6-10%COHb.
Aterosklerosa je vpodstatě zánět ve vrstvě intimy stěny arterie, který se pomalu zvětšuje a občas perforuje do průsvitu arterie - změní se na "prasklej vřed". "Prasknutí vředu" do arterie má za následek okamžitý vznik krevní sraženiny nad tímto defektem. Lumen tepny je utlačováno rostoucím "vředem" a přidáme-li k tomu krevní sraženinu, která na "vřed" nasedá, pak se průsvit tepny zúží natolik, že oblast srdečního svalu, za defektem se může dostat do existenčních potíží v důsledku příliš nízké dodávky O2.Pokud se krevní sraženina nerozpustí, dodávka O2 bude i nadále nízká a sval za překážkou nebude schopen podávat adekvátní výkon. Pokud se tepna zcela uzavře, myokard za překážkou odumře. Mechanismus aterosklerosy jsem zjednodušil témeř ad absurdum, takže prosím odbornou veřejnost o shovívavost.
Proces poškozování kardiovaskulárního systému je spojitý, někdy jsou změny skokovité. Člověk proto relativně dlouhou dobu před vlastním infarktem dostává od svého těla varovné signály, nejčastěji ve formě pálivé či řezavé bolesti a tlaku na hrudi zejména při fyzické námaze a stresu, což se označuje jako angina pektoris. Aterosklerosa se zamozřejmě nemusí a nevyskytuje pouze v tepnách zásobujících srdce, ale např. v mozkových tepnách. Následkem pak bývají cévní mozkové příhody (CMP), lidově mrtvice. Zasažení tepen nohou způsobuje ischemickou chorobu dolních končetin, onemocnění omezujícím pohyblivost člověka pro bolest svalů zapřičiněnou jejich nedostatečným zásobováním O2, nezřídka vedoucí až odumření končetiny s nutností její amputace.
Další kardiovaskulární onemocnění u kterých kouření hraje negativní roli jsou trombangitis obliterans tzv. Buergerova nemoc - nás dnes již vzácná a aneurysma aorty.Částečně sem lze zařadit i impotenci. Na ní se kouření podílí hned několika mechanismy. Jednak je to výše zmíněná aterosklerosa pánevních tepen - je to jednoduché zúženým řečištěm tepny tepny nemůže protékat tolik krve, kolik bychom v určitých situacích potřebovali mít v určitých oblastech :))), ale podílí se na ní fakt, že kouření snižuje hladinu testosteronu (kouření může vyvolávat dojem mužnosti kuřáka, ale biochemicky působí opačně. Jako 3. působí fakt, že kouření aktivuje sympatikus, což vede k vaskonstrikci (zúžení tepen). Nádorová onemocnění Kouření se podílí na výskytu široké palety nádorových onemocnění. Nejčastěji je to rakovina plic - 90% případů jsou kuřáci, objeví se až u 24% kuřáků. Možná je teď někdo zmaten, proto raději vysvětlující obrázek. Větší obdélník označuje populaci kuřáků, menší obdélník populací lidí trpících rakovinou plic. Šedá barva označuje kuřáky, kteří jsou zdraví, červená kuřáky, kteří rakovinou plic onemocněli. Modrá barva označuje nekuřáky trpící rakovinou plic. Jak jsem již zmínil výše, 30

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:31:52

> Happy.Terrie
no jséém fáákt !1358!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:31:31

> lovecfetek
ty si takovej kekel!!!....to nejni možný....a ven!...hned! [1081]

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:31:20

> Happy.Terrie
hej, kolem mě se rve snad každej pár !511! ale jako fest - lítaj facky, pěsti, ale oba jsou spokojení !811!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:31:13

> nemam.rad.lst
jj...strašně....!299!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:31:11

Chce to jediné: zavést osobní účty pro zdravotnictví, aby si každý platil za péči, kterou čerpá a rázem bude po rozumu...rázem i tito omezenci pochopí, že každý špás něco stojí, ale bohužel zatím na tyto omezené hlupáky, co kouří, chlastají a berou drogy, doplácíme všichni...a pak nejsou peníze např. na děti s vrozenými vadami, které za svoje nemoci nemohou a doprošujeme se kdesi na Západě a na tyto děti děláme sbírky...kvůli takovýmto bezohledným oslům, kteří si zcela vědomě a úmyslně vlastní zdraví ničí...!450! Zde uvádím několik zajímavých skutečností, které zjistili vědci (nejč. lékaři) a týkají se kouření. Některá fakta laika asi značně překvapí.
• každých 6 sekund na naší planetě zemře jeden člověk na nemoci z kouření
• v ČR kouří cca. 40% populace
• nejvíce se kouří v Dánsku 46%, Francii 40%, Řecku, ČR a Španělsku (po cca. 37-40%tech), Německo 36%, Itálie a Británie 32%, atd. (zdroj: onkologové Ćwiertka, Macháček rok 2002) - viz též více o kouření v zahraničí na této stránce
• kouřím-li 30 let, organismus je zatížen 1,5 kg nikotinu, tj. 15.000 smrtelných dávek (smrtelná dávka 50 mg)
• tři cigarety denně je dávka, u níž nebyla prokázána výrazná zdravotní rizika
• 3× vyšší riziko infarktu myokardu než nekuřáci
• kouření způsobuje 30% všech nádorových chorob
• většina kuřáků začíná v dětství a v dospívání - uvádí se, že je reklama velmi účinná, protože devět z deseti kuřáků začíná kouřit před osmnáctým rokem života!
• kuřák má 25x vyšší pravděpodobnost, že jej potká zhoubný nádor
• na míru závislosti na nikotinu ukazuje to, že 40-50% osob po závažných operacích (např. odstranění hrtanu operačně, operace rakoviny plic) se vrací ke kouření
• schopnost zvládat stres je u kuřáků bez nikotinu snížena, u nekuřáků je fyziologická
• v cigaretách je asi 103 kancerogenů (látek vyvolávajících rakovinu)
• po roce nekouření je riziko smrti z kouření o 50% nižší!!!
• dle citlivosti na různé látky, věku osoby, aj. může a nemusí individuální kuřák zemřít již po prvních stovkách až tisících cigaret (kuřák se může skutečně dožít i 95 let, ale je to spíše vzácná výjimka)
• u žen kuřaček je o 74% vyšší pravděpodobnost, že zemřou na rakovinu prsu
• kuřáci mají o 70% vyšší četnost srdečních chorob a jsou náchylnější k IM z toho důvodu, že mají kontrahovány cévy v myokardu
• 87% lidí, kteří zemřeli na rakovinu plic byli kuřáci!
• na zeměkouli je 1 miliarda kuřáků
• ženy, které užívají hormonální antikoncepci a současně kouří se vystavují nebezpečí úmrtí na IM před 50. rokem života a to v poměru k nekuřačkám 1:60
• 9 z 10 kuřáků umírá na následky kouření
• u kuřáků je 3x vyšší výskyt nádorů plic
• statistiky udávají, že kuřáci mnohem častěji podléhají i kávě a alkoholu
• každá vykouřená cigareta zkracuje život o 5 minut (kouřím-li denně 1 krabičku, život si zkracuji o asi jednu a půl hodiny, za rok je to pak asi 23 dní).
• tabákový kouř vzniká nedokonalým spalováním tabáku
• uvádí se, že kouř obsahuje 1000-4000 škodlivin, z nich jsou nejdůležitější CO, nikotin, dehtové látky, kancerogeny - např. benzpyren (více viz část Trocha chemie)
• kouření působí na uvolňování KATECHOLAMINŮ, to způsobuje pevný návyk
• společnosti pro výrobu cigaret zpočátku popíraly závislost na cigaretách, poté ji však potvrdily, ale snažily se to bagatelizovat a přirovnávat např. k "závislosti" na čokoládě, aj.
• příčinou každého pátého úmrtí u nás je kouření
• denně u nás umírá 60 osob na nemoci z kouření - to je jakoby každý den informovali ve zprávách, že se naboural autobus plný lidí a nikdo z nich nepřežil
• vyšší nebezpečí požáru v bytech, hotelech, nemocnicích
• díky značné agitaci se snižují velmi pomalu a postupně množství kuřáků a množství vykouřených cigaret a to především ve vyspělých zemích (ne rozvojových), je pravdou, že u nás se poměrně hodně kouří a lidé nedoceňují informace o nebezpečí kouření
• alkohol spolu s tabákem zvyšují riziko rakoviny více než kterákoliv z těchto látek samostatně
• při "sátí" je teplota cigarety 700 °C. V klidu na okraji 400 °C a ve středu "ohniska" pak 580°C
• denně se utratí za cigarety 16 miliard korun!!!
• paradoxem je, že kouří 1/3 lékařů a 2/5 zdrav. sester (zdroj: onkologové Ćwiertka, Macháček)
• v ČR je 5000 nových případů rakoviny plic každý rok

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:30:33

> Happy.Terrie
já jsem citlivej hoch !1358!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:30:21

> nemam.rad.lst
to sem neřeklááá...jen na to deš moc emočně!299!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:29:53

> Fiibii
to je pravda...ale zrovna ve středu sem se pobavila...jedna známá mi vyprávěla jak se servala s přítelem...!299!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:29:48

> fallen25
můj taky !2!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:29:39

> fallen25
můj člověk !331!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:28:48

> lovecfetek
ty si takovej kekel!!!....to nejni možný....a ven!...hned!!1081!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:28:23

já nwm...moc nemam rád cigarety....ale na kalbě si často dám :-D

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:28:13

> Happy.Terrie
jo, takže chceš říct, že jsem nevzdělanej a hloupej !1358!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:28:09

> Happy.Terrie
zas až tak temperamentní nejsem !511! ale až budu mít vlastní bydlení, tak možná začnu !811! ted mám respekt k rodičům - nerozbila bych jejich nádobí !511!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:28:04

Kromě toho dlouhodobé kouření tabáku způsobuje mnoho zdravotních potíží a poškození, uvádí se, že nemoci z kouření způsobují více předčasných úmrtí než dopravní nehody, sebevraždy, zločiny, užívání nelegálních drog a AIDS dohromady. Jednou z nejzávažnějších chorob, u kterých existuje souvislost s kouřením, je rakovina plic. Ze studií vyplývá, že kuřák, který vykouří 14 cigaret denně, je osmkrát více ohrožen rakovinou plic než nekuřák, u kuřáka, který vykouří 25 cigaret denně, je riziko pětadvacetkrát vyšší. Vzhledem k tomu, že rakovina plic může existovat v organismu již mnoho let předtím, než se projeví její příznaky, nemůže se vyloučit riziko jejího vzniku, ani když kuřák přestane kouřit. Podle amerických výzkumů jsou bývalí mírní kuřáci po 10 až 15 letech vystaveni jen mírně zvýšenému riziku vzniku rakoviny než nekuřáci. Další z vážných onemocnění je rozedma plic, kdy se zužují plicní cévy, které jsou poškozené a část plicní tkáně je zničená. Bylo prokázáno, že 90% úmrtí na rozedmu plic souvisí s kouřením. Dále jsou to kardiovaskulární onemocnění, ke kterým dochází proto, že se arterie přivádějící krev do srdečního svalu ucpou nebo zúží, obvykle vinou usazenin z mastných kyselin nebo krevních sraženin. Srdeční sval je více namáhán sníženým přísunem kyslíků a kouření také napomáhá zahušťování krve a vytváření sraženin. Infarkt je výsledkem úplného ucpání koronární arterie. Protože srdeční sval nedostane svou obvyklou zásobu kyslíku, jeho část odumírá. Souvislost mezi kouřením a kardiovaskulárními chorobami není tak zřejmá jako u rakoviny plic, nicméně lékaři odhadují, že u smrtelných případů má čtvrtina spojitost s kouřením. Onemocnění cév v jiné oblasti než srdeční je u kuřáků rovněž častější. Kouření má negativní vliv na pokožku, pleť obličeje rychleji stárne. U žen kuřaček může být ohrožena plodnost, zdárný průběh těhotenství a zdraví novorozence. Je prokázáno, že kouření může způsobit větší riziko spontánního potratu, také nižší porodní váhu novorozenců, čímž je dítě oslabeno, a další potíže. U mužů je ovlivněna potence. Negativní vliv má kouř i na pasivní kuřáky, nekuřáky, kteří jsou nuceni dýchat vzduch nasycený cigaretovým kouřem. Prvními obě»mi pasivního kouření jsou děti kuřáků, u nichž bylo prokázáno, že trpí častěji zánětem průdušek a dalšími respiračními chorobami. Kouř, který kuřáci vdechují do plic, obsahuje obrovské množství různých chemických sloučenin ve formě plynů a tuhých částic. Tuhé částice obsahují nikotin, benzen a dehet. Plynná fáze obsahuje oxid uhelnatý, čpavek a formaldehyd. Doposud bylo asi 60 z množství chemikálií obsažených v tabákovém kouři rozpoznáno jako známé či předpokládané karcinogeny, látky schopné vyvolat některý druh rakoviny. Dehet. Dehet je složka kouře, je to tmavá melasovitá hmota, která se tvoří při chladnutí a kondenzaci kouře. Tato rakovinotvorná látka je nositelkou chuti a vůně, a i když by mohla být eliminována pěstováním speciálních odrůd tabáku a důslednou filtrací, výsledkem pro kuřáka by bylo vdechnutí horkého vzduchu bez chuti a vůně. Kuřáci volí v současnosti nejčastěji cigarety s filtrem a navíc obsah dehtu v jedné cigaretě se postupně snižuje, například v Evropské unii je nyní zakázáno vyrábět cigarety s obsahem dehtu vyšším než 12 mg. Nikotin. Nikotin je velmi silná účinná látka, která je v tabáku obsažená a je to jeden z nejtoxičtějších jedů. Při kouření se uvolňuje do kouře a dostává se do organismu s kapičkami dehtu, nicméně naštěstí se většina nikotinu spálí a do těla se dostane jen velmi malé množství z 2 mg nikotinu, který je obsažen v jedné cigaretě. Smrtelná dávka čistého nikotinu je cca 60 mg. V koncentracích, ve kterých se vyskytuje v cigaretách, působí jako mírné stimulans a zvyšuje krevní tlak a srdeční tep. Obsah nikotinu je po dlouhých výzkumech považován za příčinu závislosti na tabáku, nicméně jeho účinek na psychiku je popisován různě (pocit uvolnění, povzbuzení, odstranění nervozity a napětí) a není dosud plně objasněn. Oxid uhelnatý je nevyhnutelným důsledkem spalování, které probíhá během kouření. Jedním z jeho účinků je snížení schopnosti krve přenášet kyslík, což má za následek až 15 % deficit kyslíku.

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:27:49

> nemam.rad.lst
prostě tak,jak ty né!1358!

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:27:19

> Happy.Terrie
psycho.. co? :D

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:27:05

> Fiibii
též bych se nedivil :D

uživatel eliminován | 19. 07. 2008, 17:26:57

> nemam.rad.lst
my nikdy...dem na to psychologicky...

předchozí | 0 | 30 | 60 | 90 | další


Přihlášení
 
@libimseti.cz

registrovat se

Klíčová slova

cígofalímzáfislákacigááárkokolko

Podobná témata

Moje témata

Pro zobrazení tvých diskuzí se musíš přihlásit.

Oblíbená témata

Pro zobrazení tvých oblíbených témat se musíš přihlásit.

k obsahu ↑