Diskuze a otázky - Václav Klaus nemá peníze!

úvodní strana | aktualizovat | dolů

uživatel eliminován | 29. 03. 2008, 16:36:43 |

Do pondělí se musí zaplatit daně

Pondělí je poslední den, kdy musejí lidé podat daňové přiznání k dani z příjmů a tuto daň také zaplatit. Jenom pokud přiznání zpracovává poradce, mají ještě do 30. června čas.

V případě, že lidé daňové přiznání podat nestihnou, hrozí, že jim finanční úřad zvýší vyměřenou daň až o deset procent. V případě pozdní úhrady daňové povinnosti je nutné počítat i s úroky z prodlení.

Stejně jako každý rok i letos podává většina lidí přiznání až na poslední chvíli. Do poloviny března totiž finanční úřady přijaly jen asi dvacet procent přiznání. „Téměř polovina poplatníků to nechala na poslední březnový týden,“ řekla zástupkyně ředitele plzeňského finančního úřadu Jarmila Poláková.

Aby vyšly lidem vstříc, prodlužují finanční úřady svoji pracovní dobu. Dnes budou mít finanční úřady v okresních městech otevřeno do 12 hodin, v pondělí pak budou všechny úřady přijímat daňová přiznání až do 18 hodin.

Letos poprvé však nebude otvírací dobu na žádné ze svých poboček prodlužovat Česká pošta. „Ukázalo se, že o to není zájem. Jedinou výjimkou je pražská pošta v Jindřišské ulici. Tam každý rok lidé vyplňují daňová přiznání ještě v deset hodin večer,“ řekl Ivo Mravinac, mluvčí České pošty.

Přijetím přiznání však pro zaměstnance finančních úřadů ani pro poplatníky daňová anabáze mnohdy nekončí. Mnoho přiznání je podle informací LN neúplných a neobsahuje potřebné dokumenty. Nejčastějším prohřeškem je neodevzdání smluv, kterými má poplatník doložit, že si může od základu daně odečíst třeba úroky z hypotečního úvěru či z úvěru ze stavebního spoření.

Letos naposled budou lidé danit své příjmy progresivně, tedy vyšší příjmy větším procentem, a naposledy se také bude u podnikatelů uplatňovat minimální základ daně. Ten měl zaručit větší spravedlnost v odvodu daně.

Letos naposledy také mohou lidé využít i společného zdanění manželů. V loňském roce se týkalo celkem 870 tisíc lidí, tedy 435 tisíc párů. Z celkem 12,2 miliardy korun, které byly loni vráceny jako přeplatky na dani z příjmu fyzických osob, bylo celých šest miliard korun vráceno právě z důvodu společného zdanění manželů. Letos ministerstvo financí očekává obdobná čísla.

Loni bylo podáno celkem 2,23 milionu daňových přiznání za rok 2006, tedy o pět procent více než v roce předešlém. Podobný nárůst počtu podaných přiznání očekává ministerstvo financí i letos.

Celkem se na dani z příjmu fyzických osob za rok 2006 vybralo 152 miliard korun, z toho 17 miliard bylo zaplaceno prostřednictvím daňového přiznání. Za loňský rok se očekává celkový výběr ve výši 142,3 miliardy korun, z toho by plátci podávající daňové přiznání měli zaplatit 15,8 miliardy korun. Zbytek peněz je odváděn zaměstnanci, kterým je daň strhávána měsíčně z platu a nemají povinnost podávat daňové přiznání.

reagovat

V diskuzi jsou 4 příspěvky a shlédlo ji 291 uživatelů .

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen(a).

uživatel eliminován | 27. 10. 2008, 10:03:18

Má peníze. Má víc než ty. A on je už starej. A co má mu vyhovuje.

uživatel eliminován | 24. 10. 2008, 12:27:38

to je dobre!!!!! ma jit normalne pracovat

uživatel eliminován | 29. 03. 2008, 16:52:36

penez neni nikdy dost

Aktixe

Aktixe | 29. 03. 2008, 16:49:58 | více příspěvků | napsat uživateli

Ja taky nemam prachy... Muzeš o tom napsat.


Přihlášení
 
@libimseti.cz

registrovat se

Klíčová slova

daňpřiznáníčlověkpřípadpondělíúhradarokváclavpovinnostpříjemúřadprodleníporadcečasklausúrokpenízeprocentvětšinadenchvílečerven

Podobná témata

Moje témata

Pro zobrazení tvých diskuzí se musíš přihlásit.

Oblíbená témata

Pro zobrazení tvých oblíbených témat se musíš přihlásit.

k obsahu ↑