Diskuze a otázky - Digitalizace eliminuje ekonomické teorie

úvodní strana | aktualizovat | dolů

gurubhagavan

gurubhagavan | 8. 08. 2022, 11:27:52 | příspěvky uživatele | napsat uživateli

Neznám jediného politika, který by se ohradil proti tvrzení, že digitalizace ekonomiky je naším naprosto klíčovým úkolem. Když však přijde na jakýkoliv legislativní krok směrem k reálné digitalizaci nějakého konkrétního byrokratického složitého procesu, objevují se najednou otázky, je to moc nové. Musíme to hlavně pořádně promyslet. Co když se tím něco nečekaně změní? Doteď to nefunguje zas tak špatně. Proč o digitalizaci mediálně mluvíme, ale ve skutečnosti se jí bojíme jako smrti?
!905!
Problém vidím v tom, že politici dokážou jen velmi obtížně odlišit obecné teorie o digitalizaci od reálné praxe, které k ní skutečně vedou. Současná byrokratická regulace dobře funguje a v budoucnu se připraví regulace ekonomiky komplexnější. Ekonomická teorie ospravedlňuje regulaci účelem eliminovat tržní selhání. Ještě jsem neslyšel, že by monopoly a centralizace prosperovaly v prostředí zvyšování konkurence. Pohledem ekonoma neexistuje pádný důvod, proč digitalizaci samozřejmě aktivně bránit.
!905!
Je třeba si uvědomit, že ona spásná digitalizace není jako pandemie, která rychle přijde a je tu dlouho s námi. Digitalizace je způsob řešení složitých zbytečných operací v digitální formě. A do těchto operací je třeba tento proces nastavit. V oblasti daňové, stejně jako v dalších oblastech spojených se státním aparátem, to nejde jinak než změnou svatých státních pravidel.
!905!
Míra digitalizace české ekonomiky, která se ve veřejné debatě intenzivně skloňuje už mnoho let, tak zkrátka závisí jenom na ochotě všemocné elity tento způsob řešení umožnit realizovat. A pokud nebudeme digitalizaci aktivně otevírat dveře v jednotlivých oblastech a či dílčích případech, byť se třeba zdají subjektivně nedůležité, žádná globální digitalizace k nám brzo nedorazí. Budeme o ní jen mluvit a sledovat, jak nám rychle ujíždí bohatá ekonomika.

reagovat

V diskuzi jsou 2 příspěvky a shlédlo ji 149 uživatelů .

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen(a).

gurubhagavan

gurubhagavan | 9. 08. 2022, 08:31:18 | více příspěvků | napsat uživateli

Vše začalo evolučně tím, že vznikli evolučně programy, které se snažili dosáhnout naprogramovaného cíle, to byl počátek vesmíru a později i života, vše je zde evolucí naprogramováno a neustále jsou všechny programy testovány a optimalizovány proto je vše v nás a okolo nás v pohybu k naprogramovanému cíli, problémem je konflikt mezi programy a následkem jsou chyby.

Podívejme se kriticky na vývoj počítačů a programů pro počítače zde spatříme složitý evoluční proces který postupuje od jednoduchého ke složitému, neustále se musí staré počítače nahrazovat za nové počítače a staré programy za nové programy. Nejsou jenom programy pro počítače, jsou zde i programy pro; ekonomiku, politiku, náboženství, filosofii, stroje, mozek atd.

S příchodem Windows 11 přišla kontrola počítače, jestli není počítač zastaralý, aby se na zastaralý počítač, nemohl nainstalovat moderní operační systém. Pokud jste chytře překonali kontrolu při instalaci tak vás počítač při aktualizacích neustále upozorňoval na to, že jste neměli na starý počítač instalovat moderní operační systém.

To mě vedlo k myšlence na globální kontrolu rozmnožovacího procesu u lidí, vytvoříme novou kvalitní civilizaci, ve které se povolí rozmnožování jenom těm jedincům, co budou mít globální certifikaci na rozmnožování s roční platností, nemáš platnou certifikaci tak nebudeš mít děti společnost nestojí o to, aby se nám ubožáci rozmnožovali jako invazní druh.

Vita1971

Vita1971 | 8. 08. 2022, 11:44:03 | více příspěvků | napsat uživateli

> gurubhagavan To by stačilo ne? Už jsi psal, že odsud odcházíš, tak táhni Azazeli !811!!811!!811!


Přihlášení
 
@libimseti.cz

registrovat se

Klíčová slova

digitalizaceúkolekonomikahlaveňtvrzeníporadnakroksměrneznámoprocespolitikaotázkavsakteorie

Podobná témata

Moje témata

Pro zobrazení tvých diskuzí se musíš přihlásit.

Oblíbená témata

Pro zobrazení tvých oblíbených témat se musíš přihlásit.

k obsahu ↑