Diskuze a otázky - Spasitelský komplex z pohledu psychologa

úvodní strana | aktualizovat | dolů

uživatel eliminován | 19. 11. 2022, 06:52:30 |

Spasitelský komplex (také nazývaný mesiášský komplex, Božský komplex nebo spasitelský syndrom) je stav mysli, při kterém se osoba domnívá, že jejím osudem či určením je zachraňovat a zachránit. Varianta názvu odkazuje k osobě mesiáše, což je židovský a křesťanský termín pro spasitele. Nejedná se o zvláštní psychiatrickou diagnózu či duševní poruchu, Diagnostický a statistický manuál duševních poruch ani Mezinárodní klasifikace nemocí takovou samostatnou diagnózu neobsahuje...

Statisticky je doloženo to, že většina lidí na světě trpí spasitelským komplexem, následkem je mnoho problémů, na které není řešení. Jak poznáte bezpečně to, že někdo trpí spasitelským komplexem? Postižený jedinec má svoji svatou pravdu a nehodlá si připustit, že by mohla být jeho svatá pravda plná chyb a dezinformací, komu není rady tomu není možno pomoci.

Tragédie nastane, pokud se postižený jedinec dostane díky protekci k výhodám, které si nezaslouží, a tak může napáchat mnoho zla v; politice, ekonomice, školství, vědě, technice atd. Následkem je; vandalismus, extrémismus, populismus, idealismus, dogmatismus, centralismus, feudalismus, socialismus, kapitalismus, protekcionismus, kariérismus atd. je třeba se poučit z krizového vývoje v naší kulturní civilizaci.

Člověk nemůže spasit organizaci nebo národ, jeho schopnosti a možnosti jsou limitované! Je zde vůbec něco, co by mohlo spasit organizaci nebo národ? Čas a prostor je evoluční experiment který nemá počátek a nebude tak mít ani konec, každý náš lidský svatý cíl je jenom dočasnou iluzí, ve skutečnosti se zde vše točí v kruhu, a tak není možné dosáhnout cíle který by nás mohl spasit. Pokud to lidi nechápou nebo nechtějí chápat je to jejich soukromý problém který si musí sami vyřešit, vše, co zde říkám, to je tak jak to je to, je třeba pochopit!
!12!

reagovat

V diskuzi je 0 příspěvků a shlédlo ji 832 uživatelů .

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen(a).


Přihlášení
 
@libimseti.cz

registrovat se

Moje témata

Pro zobrazení tvých diskuzí se musíš přihlásit.

Oblíbená témata

Pro zobrazení tvých oblíbených témat se musíš přihlásit.

k obsahu ↑