„Chlapi už som prišiel na to, čo urobíme, aby sme vyhrávali."
„Čo tréner?"
„Spravím z vás dychovku!"
--
„Na MS v hokeji 2011 sa hrá v základnej skupine zápas Slovensko - Česko. Keďže Česi si už postup vybojovali pred zápasom s nami, rozhodnú sa, že na zápas proti nám nastúpi iba Jágr, že on nás porazí sám a zvyšok tímu si skočí na pivko. Po prvých dvoch tretinách vyhrávajú Česi 1:0.

V 59. minúte sa však ozýva z tribún obrovské burácanie: Slováci vyrovnali. Po zápase prídu Česi za Jágrom do šatne a pýtajú sa ho: „Jardo, čo to má znamenať, ty si nevyhral?" Jágr smutne odvetil: „Snažil som sa, chlapci, ale rozhodca ma už v druhej minúte vylúčil do konca zápasu."
--
Viete, aký je rozdiel medzi slovenskou hokejovou reprezentáciou a kvalitným DVD prehrávačom?

Žiadny - prehrajú všetko.
--
Čo urobia Slováci, keď vyhrajú MS v hokeji?
Vypnú Playstation.
--
„Dobrý deň, pán Golonka, čo by ste poradili našim chlapcom za tohto nepriaznivého stavu 0:8?"
„Noo, tak určite, tak najlepšie by bolo streliť Čechom osem-deväť gólov a potom zabetónovať."
--
Opis priebehu zápasu s Čechmi:

Prvá tretina

Ako to, že Maďarsko má na MS dva tímy? To je nefér.

Myslím, že tréner Filc sa rozhodne hrať osobku na Jágra a Eliáša, a pre istotu aj na Pruseka.

Druhá tretina

Česko začalo hrať druhú tretinu...

My nemáme len český komplex, ale aj kanadský, fínsky a - priznajme si to, aj maďarský.

Zatiaľ máme menej striel na bránku než dali Česi gólov.

Mali by sme vyprovokovať nejakú bitku, nech je to 3:0 kontumačne.

Po štadióne sa šušká, že Slováci hrajú bez suspenzorov, preto sa boja puku.

Konečne sú sily vyrovnané - na ľade sú štyria Česi a päť Slovákov.

Ubránili sme si vlastnú presilovku.

To je dráma. Zápas sa prelieva z jednej strany na tú istú.

Prestávka

Teraz máme šancu! Rýchlo na ľad a doženieme Čechov!

A musia naši na tú tretiu tretinu nastúpiť?

Lašák dostane na konci zápasu hodinky pre najlepšieho hráča slovenského tímu, aby nabudúce vedel, kedy má odísť z bránky.