Diskuze a otázky - O.D.B. (1968 - 2004) hiphopová legenda nebo ... ?

úvodní strana | aktualizovat | dolů

comiK

comiK | 9. 11. 2007, 14:12:02 | příspěvky uživatele | napsat uživateli

i když umřel nešťasnou tragedií , byla ho škoda !!

reagovat

V diskuzi je 15 příspěvků a shlédlo ji 385 uživatelů .

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen(a).

uživatel eliminován | 5. 03. 2009, 21:37:41

>> tomas-douda
!1081!__ ty jdi do prdele, co se vůbec sereš do téhle diskuze ty chudáku :D radši si běž poslouchat techno a drž se stranou :D za to, co máš na hlavě bych tě nejradši sejmula = !1073!

uživatel eliminován | 3. 03. 2009, 20:13:40

ne asiii !1230! O.D.B. byl nejlepší ..

tomas-douda

tomas-douda | 2. 01. 2009, 23:08:26 | více příspěvků | napsat uživateli

dete do prdele s hip hopem:!:!:!:!

uživatel eliminován | 9. 11. 2007, 15:34:06

trošku přecenil svoje síly no:( ale něco tu po sobě nechal

uživatel eliminován | 9. 11. 2007, 14:29:09

Tak tomuhle gangstrowy skladam tu nejwetsii poklenu....Respekt1000....Wu-tang-clan-4ewer!!!!!!! !465!

comiK

comiK | 9. 11. 2007, 14:28:20 | více příspěvků | napsat uživateli

Příčina Dirtyho smrti je oficiálně známa

Lékařský ohledávač konečně oficiálně určil příčinu Dirtyho smrti - kokain a Tramadol, předepsaný lék tišící bolest. Jejich kombinace způsobila srdeční záchvat, kterému rapper podlehl. Tramadol se používá k léčení bolesti při operacích nebo chronických onemocnění kloubů, rakoviny apod. Je však návykový a musí být užíván přesně, jak je předepsáno.

Další informace se týká záznamu posledního ODBho koncertu. Na EBAY byla na prodej jedinečná, přibližně půlhodinová nahrávka Dirtyho představení z 11. listopadu v Aggie Theater v Coloradu. Údajně zachycuje nejen samotné vystoupení, kde zazněly i nové písně z alba "Osirus", ale krátce také přípravu před koncertem a následnou cestu zpět do motelu.

Krátce nato se ovšem ozval ODBho manager Weisfeld, který nabídku označil za trapný vtip. Nahrávka, která má zachycovat Dirtyho vystupujího pod vlivem drog je podle něj podvrh, nic takového se prý neudálo a nahrávka nemůže reálně existovat.

uživatel eliminován | 9. 11. 2007, 14:27:01

comik: urcite to sezenes nekde na netu. Ja to koupil ve statech. jenom nepocitej s cestinou...ale fakt doporucuju...moc dobre napsana mythologie wu-tangu..takova bible.))

comiK

comiK | 9. 11. 2007, 14:24:42 | více příspěvků | napsat uživateli

O tom ani nevím ? dá se to normálně koupit ? !24!

uživatel eliminován | 9. 11. 2007, 14:21:48

cetl nekdo wu-tang manual? Je to fakt dobra knizka!764!

comiK

comiK | 9. 11. 2007, 14:20:51 | více příspěvků | napsat uživateli

Co znamená Wu-Tang Clan pro české dje

Wu-Tang Clan zná každý, byť o nich někdo ví víc a jiný míň. 17. 7. ovšem na znalostech nesejde a obě dvě zmíněné skupiny fans se potkají v pražské T-Mobile Aréně, aby přihlíželi prvnímu a dost možná že i poslednímu společnému vystoupení celého clanu na českém území. Při příležitosti tohoto výjimečného koncertu jsme se několika interpretů z Čech, Slovenska i Německa zeptali na tři jednoduché otázky...

1) Kdy jsi je prvně slyšel?
2) Co pro tebe WTC znamenají?
3) Půjdeš se mrknout na jejich koncert?


Apoka

1) Už je to moc let zpět, nejsem chopnej říct konkrétní rok, nicméně pamatuju si tu dobu živě - jedinci s wu-tang mikinami zaplavili Brno, džeaah...a kdo nedal na parties ruku do W, jakoby nebyl...
2) Ve svý době přelomovej zvuk, instra temný, někteří z Wu-Family jsou doteď považovaný za krále us flow (Method Man).
3) Bohužel nemám čas...musím překlopit tu tunu koksu, co mám doma na stole...ale člověk nikdy neví...

Cába

1) Poprvý jsem je viděl v pořadu Yo!MTV Raps, díl mě tenkrát nahrál kámoš, co už měl doma satelit. Celej díl byl s nima, měli omotaný obličeje bílejma páskama jako mumie, cvičili v tělocvičně kung-fu, vyfukovali kouř do kamery. What the fuck?? Právě vycházel "Enter The Wu-Tang 36 Chambers".
2) Syrovej tvrdej zvuk, Wu_Methology, pár největších jmen hip hopu v jedný partě.
3) Nemůžu chybět, je to jako potkat kámoše, se kterjma si vyrost...Jako ne s nima, ale s tou hudbou, já vyrost vlastně v Československu, vyšlo to asi 3 roky po revoluci...

Emdee

2) Wu-Tang Clan je jedna z nejlepších skupin, která se kdy vynořila v hip hopu. Ať už jako kolektiv nebo sólo umělci jsou určitě jedni z nejvlivnějších. V 90. letech změnil RZA zvuk díky "36 Chambers" a vrátil hip hop ze západního pobřeží zpátky do New Yorku, čímž celé to hnutí začalo."Return to the 36 Chambers", "Liquid Swords", "Tical", "Only Built 4 Cuban Linx", "Iron Man"...tolik klasických desek. Pak přišli s Wu-Wear, první major módní značkou, kterou kdy rapová skupina měla, hrou na playstation, RZA dělá filmové soundtracky atd. atd. Wu-Tang Forever.

Headdy

1) To už si vážně nepamatuju, kdy to bylo poprvé. Ale bude to už nějakých 10 let.
2) WTC jsou legendy, to je bez debat. Sveho času mi dali dost inspirace, spousta jejich tracků pro mě byly hymny.
3) Rád bych, ale momentálně jsem dost "busy", takže nevím jak na tom budu s časem.

Jay Diesel

1) Když jsem Wu poprvé slyšel, bylo mi asi tak 17 a dostalo se to ke mně s Polandu na originálce. "36 Chambers" mě tenkrát rozsekalo asi jako každýho, kdo to slyšel, i já to žřal jako blázen. Myslím, že celá moje generace vyrostla na pojmu Wu a tak je svátkem vidět celý Wu-Tang pohromadě u nás v Čechách.
2) Partu týpků, který už jsou ve hře kolem patnácti let a na kterých jsem vyrostl. Když jsme tenkrát v HK s partou sk8ovali, nehrálo mě ve walkmanovi nic jinýho. Jsou to živoucí legendy světovýho formátu, který maj pořád i po takový době svým fans co sdělit. Objevuju jednotlivý hráče i je jako celek. Jsem zvědav na jejich znovusformování a společný nadcházející album, který vyda tady v Evropě.
3) Že se ptáš, tenhle zásadní koncert si nenechám ujít, už mám ticket.

Marpo

1) Asi zhruba v roce 95-96, kdy jsem poprvé slyšel album "36 Chambers" a hodně mě vzalo. Potom jsem různě sledoval sólový dráhy lidí z WTC a kdo mě nejvíc zaujal je asi U-God, Raekwon a Meth.
2) Tenkrát před 10 lety to byl obrovský pojem pro všechny. Všichni znali Wu-Tang, prožil sem si v tom určitá léta, navštívil ňáký shows jako RZA a poslouchal denně. Je to pro mě kus života, podle mě člověk má určitý mcs, crews a jejich desky vrytý do paměti podle toho, kdy je poslouchal, jak vyšly.
3) Rád bych, ale nejspíš budu mimo republiku a vracím se den potom, takže to bohužel propásnu.

Nironic

1) První jsem o Wu-Tang Clanu slyšel, když jsem byl na střední škole bažantem. Připadalo mi to opravdu skvělý, zbožňoval jsem jejich první nahrávku a později i jejich sólo projekty, například „Ironman“ od Ghostface Killaha, ale i LP „Wu-Tang Forever“.
2) Je to pro mě skupina, co dokázala hip hop prosadit celosvětově, před nimi hip hop nebyl zdaleka tolik populární, až oni ho posunuli do hlavního proudu hudebního světa.
3) Dělám show před nimi, takže samozřejmě zůstanu, ale i kdybych ji nedělal, určitě bych přišel, protože ta energie je úžasná a navíc chci slyšet spoustu jejich tracků naživo.

Pan Radu

1) Poprvé asi v roce 1996, kdy se mi dostalo do rukou jejich první album.
2) Zásadní kapela rapový historie, individuální osobnosti spojený v jednom teamu. Škoda že Ol´ Dirty Bastard odešel, ale to bylo nejspíš spojený s jeho životným stylem.
3) Na netopýry z jablka se určitě podívat přijdu.

Patrick

1) Už jako malej capart když mě mlátili kluci s tričkama Wu Tang každej vejkend kousek od Berouna, došlo to tak daleko že sem si musel koupit jejich první CD a začít nosit dres a bekovku. No a od tý doby mi zůstal hip hop pod kůží J, řekl bych že mi bylo tak 12 nebo 13.
2) Nikdy sem nebyl jejich vyloženej fanda, ale jejich přínos scéně je neoddiskutovatelný. Bohužel se smrtí ODBho zemřel i duch Wu Tangu. A jak říkal právě on: „Puffy is good, but Wu Tang is the Best! Wu Tang teach children“.
3) No doufám že jo, ikdyž sem v poslední době dost nazlobenej na všechny rádoby fans, Wu si nesmím nechat ujít! Je to jak nejít na Snoopa nebo na Coco Jamba.

Shuko

2) Wu-Tang? Pro mě jednoznačně první silná hip hopová skupina ve hře s klasickým LP "36 Chambers". Budou mí oblíbenci už navždycky, na jejich muzice jsem vyrostl a vlastně nešlo jen o muziku, ale o celý životní styl. Jsou to velká jména. Mí oblíbenci jsou Ghostface Killah a Method Man!

Side9000

1) Někdy před 8 lety. Hrozně se mi to nelíbilo a tvrdil jsem, že RZA musí bejt úplně hluchej. Docela dlouho trvalo, než jsem tomu přišel na chuť a pak jsem to zase mlel furt dokola až do zblbnutí.
2) Wu jsou pro mě pořád záruka alespoň standardní kvality produkce. Hodně mě baví novej Ghostface. I když, slyšel jsem Cilvaringze a ty muslimský kecy jsou už vcelku solidní protievropská propaganda. Od lidí s řetězama jak na traktor nevím, nevím...Ale RZA jako producenta miluju. Tečka.
3) Rád bych, ale hraju ve Wakatě na dubstep večírku...to víš, je těžký bejt soldier.

Viktor Hazard

1) Wu-tang som počul prvý krát ako 14 ročný, ale došiel som im na chuť až neskôr. No ale potom som ich začal počúvať masívne, hlavne od ich soloviek a od druhého albumu.
2) Je to celá jedna kapitola eastcoast rapu. Fakt sme na nich išli a doteraz to nelutujem.
3) Hej, pójdem do Prahy keďže tam hráme.

uživatel eliminován | 9. 11. 2007, 14:19:58

Nj, byl to king of Brooklyn Zoo, tak co Wu jedou bez něj dál, ale je to škoda, má dobrou hudbu. Spousta legend zemřelo, Jay of Run DMC, taky borec, nebo Big L .. a ty ostatní.. to už je jasný

uživatel eliminován | 9. 11. 2007, 14:17:31

odb - back in the air ft. ghostface killah !764!

comiK

comiK | 9. 11. 2007, 14:16:05 | více příspěvků | napsat uživateli

on snad ani neumřel :) furt je mezi námi !31!

uživatel eliminován | 9. 11. 2007, 14:13:49

byl fakt nejlepsi...R.I.P.!1424!

comiK

comiK | 9. 11. 2007, 14:12:49 | více příspěvků | napsat uživateli

ODB forever !31!


Přihlášení
 
@libimseti.cz

registrovat se

Klíčová slova

hiphopováškodanešťasnoutragédielegenda

Podobná témata

Moje témata

Pro zobrazení tvých diskuzí se musíš přihlásit.

Oblíbená témata

Pro zobrazení tvých oblíbených témat se musíš přihlásit.

k obsahu ↑